| blondissima a întrebat:

Cand se intampla o data e posibil sa se intample si a doua oara. Cand se intampla de doua ori se va intampla cu siguranta si a treia oara. (Regula dupa care m-am ghidat inconstient o viata intreaga.)
Aberatie sau nu?

21 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

E o regulă. Una bună, zic eu. Dar ca orice regulă mai are şi excepţii. Dar de aia sunt şi excepţii, că sunt rarissime.winking

| cristi202 a răspuns:

Eu mai am o vorba: cind se intimpla si a treia oara, devine obicei. Si nu, nu e o aberatie, e ceva ce se intimpla.

| petruclaudiu78 a răspuns:

Eu am incercat de doua ori sa iti raspund si nu am reusit, pentru ca mi-a dat eroare. Sper ca a treia oara sa mearga.
Gandeste-te putin si daca gasesti exemple cu privire la lucruri care s-au intamplat de doua ori, dar nu si a treia oara (si nu mai exista nicio posibilitate sa se intample), regula nu este valabila. Daca nu gasesti, este posibil sa fie valabila. Eu am insa convingerea ca o sa gasesti mai multe exemple (ca sa nu poti spune ca e de fapt exceptia de la regula).

| blondissima explică:

Kron, intai am trait dupa regula asta si mai apoi am fost constienta de ea. Cand am reactionat in situatiile intalnite, exact asa dar fara sa-mi dau seama si mai apoi am realizat ce si de ce, cum ar fi fost corect sa spun altfel decat ca m-am ghidat inconstient?

| blondissima explică:

Catalinxx, sa-ti dau si eu unul :''Daca nu se duce Mohamed la munte, vine muntele la Mohamed''. http://www.zicatori.com/1/zicatori-romanesti

| blondissima explică:

Kron, n-am nicio treaba cu Logica. M-ai intrebat si ti-am raspuns. Daca pentru tine ce spun nu e logic, n-am cum sa explic mai clar de atat, cand "logica mea" e doar a mea. Relativitatea asta, pffff...
Am iertat usor cand a gresit prima data, pentru ca nu sunt de acord cu fraza " daca ti-a facut asta o data ti-o va face mereu ". Am vrut a incerc sa iert cand a facut aceeasi greseala a doua oara, dar inainte sa reusesc s-a intamplat iar, doar pentru ca traia cu idea ca l-am iertat o data si o voi face mereu. Am renuntat si la intentie si la tot. Cand ceva, oricat de mic sau mare, s-a intamplat o singura data am trecut peste, cand s-a repetat am pus punct.

| blondissima explică:

Kron, ma bucur ca te-am invaluit si apoi te-am lamurit. Si chiar crezi ca sunt iertareata daca iert doar prima data?

| blondissima explică:

@NICU, faza cu iertarea e doar un exemplu. Regula e aplicabila in ORICE (CEL PUTIN PENTRU MINE). Ai vrut cumva sa ma contrazici? Tot ce mi-ai spus nu face altceva decat sa-mi sustina ideea. Daca regula e implantata in subconstient, normal ca eu actionez/reactionez in conformitate cu regula, fara sa-mi dau seama, fara sa fiu constienta. Ma ghidez inconstient. big grin Multumesc pentru ca ai explicat cu alte cuvinte, si tu, exact ce am explicat si eu. Sa inteleaga si cei ce nu vorbesc limba blondelor ( kron, tu cand ai invatat-o? ). laughing

P.S. Miiiaaauu...

| blondissima explică:

Kron, ''limba blondelor''. La figurat, da? laughing

| blondissima explică:

Nicule, m-ai facut sa rad de dimineata.

| MidnightLady a răspuns:

Sau da. La intrebare ma refer, ca regulile nu-mi plac.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-i nici o aberatie. Asta inseamna ca te complaci in situatia data, fara sa incerci a iesi din ea. Tine de masochism...
Cum adica "m-am ghidat inconstient"? Pai, ghidajul este ceva premeditat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-as zice ca e aberatie, dar depinde despre ce e vorba.
Si te opresti doar la a 3-a oara? Daca se intampla de 8 ori?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondi, nu ma lua prin invaluire fiindca nu ma pierd usor big grin
Ca sa respecti o regula trebuie sa fi DIN START constient de ea. Deci, enuntul tau este formulat gresit. Chestie de logica, ce dracu' laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu,nu este nici o aberatie, este purul adevar. Orice este posibil si oricind.Numai bine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Blondi, m-ai lamurit. Revin la o propozitie din primul meu raspuns: tine de masochism!
Nu mai fi atat de "iertareata", s-ar putea sa dauneze grav sanatatii si imaginii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zici tu "Regula dupa care te-ai ghidat incostient o viata intreaga ", cind ai vazut ca Kro nu o zguduie aiurea o intorci ca la Ploiesti ca vezi doamne e vorba despre iertare, nu se face asa ceva, nu repsecti regulile si doresti ca tu sa fi mereu pisica (daca intelegi ).In subconstient sunt depozitate si prelucrate toate impresiile provenite de la cele 5 simturi: auz, pipait, miros vaz si gust, daca nu obtii succesul din prima incercare considera ca ai inmagazinat experienta, iar staruinta ta va da roade.Una din erorile pe care multi dinntre noi le facem e ca uitam faptul ca gandurile noastre au creat lucruri pe tot timpul vietii

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Turistuleeeeee, aseara am fost la tine in "comuna". Pe Dobrila Eugeniu (am dus-o pe maica-mea la niste prieteni de familie, la relax). Sa-mi lasi dracu' un nr. de telefon. Poate ca "ne mai radem" si noi data viitoare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cand am invatat ce?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu am vrut sa te contrazic deloc, numai ca placerea asta nebuna de a da replici si a isca unele disensiuni intareste banuielile mele, poate ca nu ai fost informat/a ( ca prea stii multe despre multi ) dar sunt detinatorul unei puteri paranormale si nu dau gres niciodata, nu stiu daca ai auzit de Puterea6 Ochilor6 Albastrii6, asa ca ai de grija, stiu cele mai periculoase blesteme si decantece

Răspuns utilizator avertizat