| DiamondStph a întrebat:

Ce parere aveti despre : " Tot ce se intampla o data e posibil sa nu se mai intample, dar tot ce se intampla de doua ori, se va petrece si a treia oara. "?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Un lucru se poate petrece o singura data, ca urmare a unei intamplari, ori a unei incercari. Daca e vorba de a se repeta, a doua oara se va petrece pentru ca devine intentionat.Atunci in mod sigur, ca fiind intentionat, se va repeta si a treia oara, pentru ca nu s-a luat nici o masura eficienta privind stoparea lui.

4 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Dacă te gândești așa logic se va întampla. eu zic să lași superstițiile deoparte și ai să vezi că nu se întâmplă nimic... astea sunt prostii...La fel cu pisica neagră, eu unul am pisică neagră, neagră în casă și nu mi-a adus ghinion.

| DiamondStph explică (pentru Azµre):

Nu e vorba de nici o superstitie, citeam o carte si mi-a atras atentia aceasta fraza, doar.

| LostInBubble a răspuns:

Nu e o regula.

| EUBMV89 a răspuns:

Depinde, este foarte posibil, dar trebuie sa inveti de prima data si sa eviti sa se mai intample si a doua sau a treia oara, depinde si la ce te referi tu.