| cristi32 a întrebat:

Cand va incepe sa ninga in partea de vest a romaniei

4 răspunsuri:
| evostyle7 a răspuns:

Nu prea curand, din pacate.
In ultimele luni am fost feriti serios de precipitatii, sper ca la iarna o sa se echilibreze situatia.

| RyugaHideki a răspuns:

Momentan doar partea Sudica a romaniei si la munti, este intr-o perioada unde temperaturile ajung usor la -10 grade celsius. Desi temperatura este asa, inca nu va ninge deoarece mai sunt si mici "valuri de caldura" care nu ...permit zapezii sa ajunga pe pamant :d
Momentan in roman (jud. Piatra Neamt) fulguieste dimineata. Presimt ca va fi la fel si la tine in urmatoarea saptamana.
http://www.meteoromania.ro/index.php?id=522
Aici ai o mica harta, nu este nimic de citit :) Contine vremea cum arata azi... poti vedea ce evolutie are.

| NoNameJunior a răspuns:

Buna,cristi! eu am auzit ca pe la sfarsitul lui noiembrie incep ninsorile peste tot!

| 1259854 a răspuns:

In decembrie