| Raizing a întrebat:

Care consideri -ca ar fi- "Partea" stiintifico-filosofico -care Zace(adânc in t i N e?)

Răspuns Câştigător
| BlackLight1987 a răspuns:

Păi...mie imi place sa zic ca am un ingeras și un dracusor. O parte spirituală și una rațională. Uneori se întrepătrund, dar adeseori sunt in conflict. Astea imi mentin echilibrul psihic pentru a nu deveni fanatic religios, dar și a nu cădea în ateism.
Ca sa revin la întrebarea ta...partea științifică este dracusorul, partea filosofico-spirituală este ingerasul. happy

| RAY a răspuns (pentru BlackLight1987):

Partea animalica -instictiva care tu o consideri cica rea dar fara ea ai uita sa respiri si ai muri vs partea rationala -constienta, nici una nu e rea sau buna, trebuie sa asculti de ambele. daca vezi un leu in fata ta nu te gandesti la gravitatie

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Man mereu ma gandesc la filozofie

| Frank51 a răspuns:

As putea spune astronomia, dar sunt prea superficial chiar si cu asta, si nu vreau sa ma mint. In schimb filozofia si partea cu nemurirea sufletului mi se pare interesanta.

| gabicoo a răspuns:

Micu și berea
laughing

| gabicoo a răspuns (pentru gabicoo):

Explicație:
Să faci micul perfect e o adevărată știință, iar după câteva beri începi să filosofezi!

| Ineys a răspuns (pentru gabicoo):

Dupa cateva beri totul devine o adevarata stiinta.

| RAY a răspuns (pentru Ineys):

Filozofia nu este o stiinta

| Bizon95 a răspuns:

Vodca absolut juma/juma cu, cola
dupa aia iese la suprafata monstrul stiintifico-filozofico care zace adanc in mine... DE NU ITI VINE SA CREZI big grinbig grinbig grinbig grin