| MeScorpion a întrebat:

Care e limita durerii?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Atunci cand dispare senzatia de durere si apare amorteala, acolo are loc limita durerii. Limita durerii este in functie de limita simturilor. Unde nu mai exista simt, nu mai exista nici durere.

24 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Durerea fizica pentru o cauza probabil ca nu isi gaseste limita ...in schimb durearea sufleteasca este cea mai dureroasa!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca un raspuns valabil pentru toti este acela ca limita durerii este aceea pe care o poti rabda. Aceasta limita poate fi diferita de la persoana la persoana, una poate rabda mai mult si alta mai putin. Numai bine!

| MeScorpion explică:

@Lora
Ai dreptate, habar n-am pentru ce ti-am dat folositor.

| MadnessCaffe a răspuns:

Pentru cei care spun moartea... moartea este eliberarea durerii.

Este mult mai dureros sa fii torturat cat timp esti in viata decat sa mori.Cand mori nu simti nimic.

Probabil cea mai mare durere este pierderea celor dragi.

| ღBizarreCrazyღ a răspuns:

Durerea sufleteasca este cea mai apriga dintre toate. toti avem felul nostru de a ne manifesta in fata durerii: unii reactioneaza la exterior, altii se inchid in interior, si nu lasa pe nimeni sa mai intre. limita durerii este cea pe care o poate duce cineva cu propria fiinta, raportata la puterea ce salasluieste in persoana respectiva de a rezista la suferinta.

| elena a răspuns:

Moartea.

| Măcrin a răspuns:

Cea la care leşini

| Ea a răspuns:

Neputinţa. Omului nu îi este dat sã sufere mai mult decât poate suporta.

| Licuriici a răspuns:

Depinde de fiecare om cat suporta!
Cred. sad

| Schmuky a răspuns:

Daca durerea este prea mare, creierul o blocheaza=> lesini

Răspuns utilizator avertizat
| ღNameღ a răspuns:

Limita durerii e 0, sa nu o mai simti

| StarMagda a răspuns:

Fizica:Nasterea,durerea de masea,de ureche,de inima.
Sufleteasca:Nepasarea,nesatisfactia,neajutorarea,sentimentul de razbunare, sentimentul ca nimeni nu te iubeste si intelege, etc.

| corina171 a răspuns:

Plansul.

| behappy a răspuns:

Moartea?

| blue23 a răspuns:

Fiecare persoana are o limita a durerii asa ca eu cred ca depinde de fiecare persoana, nu cred ca este o limita a durerii care se poate aplica tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate, nu poate fi un raspuns sigur pentru ca vorbesti de o anumita limita la oameni si uiti ca fiecare organisam poate avea propria-i limita in functie de rezistenta lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Al dracu', ce intrebari pui si tu...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lora,la mine limita inferiopara e orgasmul.Tip ca naiba.

| rockmantic a răspuns:

Moarteastraight face.

| Andutza1 a răspuns:

Tu sa-mi spui

| sebastian_6694 a răspuns:

100%