| sessori a întrebat:

Care e rolul existentei nostre pe aceasta planeta?

Răspuns Câştigător
| Necrophagist a răspuns:

Perpetuarea speciei si dincolo de asta desigur scopul individual.

10 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

In afara de sex sa ne perpetuam, ne procupam sa o facem praf pentru ca tocmai de aceea o gaurim sa-i luam nestematele, o poluam, defisam padurile, terminam habitatul animalelor, construim arme si in final ne-o tragem singuri. Bine vor incepe si religiosi cu planul lui Dumnezeu si v-a baliverna tot felul de ineptii pacatoase incepand cu Noie, finalizand cu anticristul si judecata de apoi.

| MajorAsshole a răspuns:

Acela de a distruge Terra.

| Kaℓi a răspuns:

"Scopul". Scopul existentei, sau eventual "rolul" nostru pe planeta.
Nu se stie exact, se fac inca cercetari. Si daca stai sa te gandesti la nimicnicia existentei tale, a fiecaruia de fapt... nici nu conteaza prea mult. O sa ne gasim linistea inainte sa gasim raspunsurile, si o sa fie bine.

| hippiemuslim a răspuns:

Sa intretinem relatii sexuale cu cat mai multi membrii din aceeasi specie, de preferabil de sex opus.

| Gripa a răspuns:

De ce trebuie sa fie un rol?

| sessori explică:

Vancea esti atat de sigur ca exista lumea cealalta( desi sunt destul de multe lucruri care evidentiaza existenta altei lumi de dupa asta dar totusi inca traim in incertitudine ) ...si daca nu exista ce faci?

| sessori explică:

Woodenpints faci sex cu o tipa se rupe prezervativul foarte putin cat sa iasa cativa spermatozoizi apoi apare copilul deci e foarte posibil sa faci un copil fara sa vrei dar daca vrei sa opresti perpetuarea speciei incepe cu tine castreazate laughing apoi faci facultate de medicina te specializezi in ginecologie apoi castrezi tot ce apuci laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sessori,se pare ca toti gumesc pe tema asta.Din nestiinta; necunoastere, ...Rolul nostru aici,pe pamint,este de a invata,de a prinde,capata, experienta, pentru lumea in care vom merge; pentru viata reala.Numai bine.

| Hellene08 a răspuns:

Sa ne nastem si sa murim!

| AnonimDD a răspuns:

Traim ca sa ne simtim bine si ca safim recunoscatori Domnului purtandune crucea in spate pana la finalul vietii si slavindu-L.