| Bοgdαη a întrebat:

Care este modelul vostru in viata si de ce v-ati ales acel model? argumentati si spuneti-mi mai multe despre modelul vostru! Va rog nu schimbati categoria (stiu ca am gresit-o)!

Răspuns Câştigător
| Lizzu a răspuns:

Mama - pentru ca are o forta si o energie fara capat. Admir asta la ea. As vrea sa fiu asa.
Si niciodata nu renunta.
happy

Al tau?

| Bοgdαη explică (pentru Lizzu):

Al meu? Buna intrebare...
Pentru mine un exemplu de om foarte puternic este Nick Vujicic, australianul care s-a nascut fara maini si fara picioare, nu presedintele americii sau miliardarul Bill Gates.
http://www.youtube.com/watch?v=7mS8cFVq9n4
sau
http://www.youtube.com/watch?v=GrV_ZvwZRvw
sau
http://www.youtube.com/watch?v=6goj3F5ygIE

Sa stii ca nu as renunta niciodata... De ce crezi ca as face asta.
Stii care e lucrul cel mai usor pe care il facem (noi oamenii)? iti spun eu :Sa renuntam atunci cand ne este greu...
In fine pentru a intelege ceea ce voiam sa spun uita-te la video-urile de mai sus.
Te pup! :X

| Lizzu a răspuns (pentru Bοgdαη):

Aaa ..Nick ..il stiu.e de admirat. A reusit sa faca ceea ce multi oameni normali dpdv fizic nu ar fi facut.
Multi ar crede ca mai bine nu se mai nastea deloc, dar uite ca el a facut ceva cu viata lui.

Bravo lui.

| Bοgdαη explică (pentru Lizzu):

Da. si de aceea e un model pentru mine.
Nick Vujicic este un om care a demonstrat nu doar ca se poate sa faci lucruri pe care un om normal nu le poate face, ci si ca poti fi vesel si cu o atitudine optimista tot timpul, chiar daca nu ai maini si picioare. In discursurile sale motivationale el spune ca trebuie sa te ridici de jos ori de cate ori vei cadea, desi acest om s-a nascut cu un handicap care nu-i permite sa faca asta foarte usor. Sa nu renunti niciodata, omule. Viata este un miracol si o continua incercare. Orice popas sau obstacol in viata nu trebuie sa insemne sfarsitul. Aduti aminte de vorba asta: ce nu te omoara te va face mai puternic.
!

| Lizzu a răspuns (pentru Bοgdαη):

Da, am ascultat unul dintre discursuri acum ceva timp.
Imi voi aduce aminte happy mersi mult.

| Bοgdαη explică (pentru Lizzu):

Trebuie sa-ti dau si o funda ca ti-ai pierdut minute bune discutand (poate ceva nesemnificativ pentru tine) cu mine!
Pa-paaa!

| Lizzu a răspuns (pentru Bοgdαη):

Multumesc pentru funda, dar nu e nesemnificativ pentru mine happy
Mi-a facut placere chiar.
Pa-pa

23 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Modelul meu in viata este...eu.
N-am pe cine sa am ca model. Poate pe Hitler(si aproape nimeni nu o sa inteleaga pentru ca majoritatea or sa aiba o limita care ii blocheaza la categoria "crima/nebun").

| Duucu a răspuns:

Presupun că Gregory House. Încerc să iau ce-i mai bun din comportamentul lui.

| Bοgdαη explică (pentru Duucu):

Wooow! Frumos model de urmat in viata! Chiar imi place... big grin

| Aimèeeee a răspuns:

Mama.

| Bοgdαη explică (pentru Aimèeeee):

Cred ca cei ce ati raspuns cu cuvantul "mama" aveti o mama frumoasa, inteligenta si de la care urmati un exemplu pozitiv.
Ar fi ceva urat sa urmam exemplu unei vedete pe care :
1. nu o cunoastem
2.ea pe scena isi arata doar calitatile pozitive

Asa-i? E frumos acest model de viata ( chiar daca si sunt sigur ca nu ascultati mereu de ea)...
Pa-paaa!

| comsacodrut a răspuns:

Modelul meu in viata este dom Vadim Tudor.Deoarece este foarte destept si are istoria lunga

| Bοgdαη explică (pentru comsacodrut):

Glumesti asa-i? Vadim Tudor ....este cunoscut doar prin izbucnirile sale temperamentale cu caracter necivilizat, naționalist și xenofob, combinate cu retorica sa de politică dură.
Cred ca cea mai mare realizare al lui a fost fondarea PRM-ului
si nimic mai mult.
Oricum amuzant raspuns! laughing

| Bοgdαη explică:

Poi si acum care e modelul tau?

| MauriceCorelli a răspuns:

Si ca sa raspund concret la intrebare, mi se pare aproape imposibil ca un individ rational sa impamanteze in mintea sa un singur model. Am mai multe. Dac-ar fi sa ma limitez la un top trei, as zice, in ordinea in care apar: LeBron James, James Joyce, Keanu Reeves.

| maychanges a răspuns:

Modelul meu este mama pentru ca este o persoana minunata.

| Danciu821 a răspuns:

Mama

| KidBOX a răspuns:

Hmm, modelul meu ar fi Traian Basescu. Am sa incerc sa argumentez detaliile cat pot de bine si clar. Deci omul asta, idolul meu a aratat ce poate sa faca un om ce il poate duce mintea, nu, nu e un om bun, dar a stiut sa minta, a stiut sa-si bata joc de oameni pentru a ajunge la nivelul in care este acum. Teoretic este destept, dar prost a facut ce nu trebuia ca sa poata, dar macar s-a descurcat.

... Glumeam, nu e idolul meu, dar cam toata lumea il are ca idol principal si vor sa ii calce pe urme.

| MauriceCorelli a răspuns (pentru KidBOX):

Tu ar trebui in clipa asta, sa incepi sa dai jos de pe KAT tot primul sezon din "House of Cards". Hai, ca e aur pur si are un asa debit, ca il termini in maxim 2 zile. Nu de alta, dar personajul principal este exact ca "idolul" tau doar ca extrem de destept si ipocrit. Jucat de Kevin Spacey chiar.

| KidBOX a răspuns (pentru MauriceCorelli):

Mai baiete, eu am spus ca glumeam, doar voiam sa sa va demonstrez in mod ironic ca sunt multe persoane ce ii vor calca pe urme domnului Basescu prin minciuna, semn ca ei il are ca idol pe Basescu. Chiar nu imi dau seama ce ai inteles tu, dar nici bine nu-mi pare. Pace!

| Bοgdαη explică (pentru KidBOX):

Bine bine... Va rog sa nu faceti chat din pricina asta.

| MauriceCorelli a răspuns (pentru KidBOX):

Am folosit ghilimele daca n-ai observat. Eu doar iti recomandasem un serial, cu personajul principal croit fix ca orice mare barosan din politica; etalonul e universal. Tu ai sarit imediat cu herghelia pe mine! laughing

Dar, la modul cel mai serios, nu vad de ce ar fi de urat un om care urca intr-o ierarhie prin minciuna, tradare si mioritica smecherie. Ah, cand o face iar asta implica si nasoale pentru cateva milioane, atunci e altceva, e impostura. Da' serios, e delicios sa vezi jocurile politice si cine are sangele-n pipota si sociopatia necesare sa calce pe cadavre ca sa ajunga de la stadiul de pion la cel de rege. Zi tu ca nu e fascinant!