| danutzaaa1234 a întrebat:

Care este rolul proceselor psihice cognitive senzoriale in viata de zi cu zi?

4 răspunsuri:
| ubox7007 a răspuns:

Asta e genu de intrebare la care (daca stii ce se cere) stii raspunsul dar iti este oarecum sa il spui cu gandu ca nu crezi ca ceea ce stii este ceea ce se cere. Dar in opinia mea intrebarea ta poate primi un exemplu : vad un urs, subconstientul spune direct pericol! eu ma gandesc sa ma prefac mort. Dar din nou, nu sunt sigur ca ceea ce am scris e bine.

| serendipitate a răspuns:

De prelucrare a informatiilor preluate de analizatori, care se constituie in experienta interna de testare a realitatii

| WreckThisWorld a răspuns:

DA!

| Sabrrina a răspuns:

Procesele psihice cognitive senzoriale tin de analizarea mediul prin intermediul simturilor, tine de perceptia ta asupra lumii. Exemplu... Primesti informatii din exterior, le percepi si iti formezi o conceptie despre situatia in sine.