| anonim_4396 a întrebat:

Care este singurul loc in care toti oamenii sunt egali?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Statistic vorbind, ai 22 de raspunsuri folositoare.Cum procedezi? La ce-ti vor folosi? nefolositoare-"decat"5.
Macar ai 12 raspunsuri socotite amuzante..."te" razi de ele cand esti catranit.
Ei, sa vedem...ai strans 27 de raspunsuri inteligente(alea pro credinta, in special, au fost votate astfel). Io zic sa iei in seama vocea majoritatii inteligente.
Si-acum i-acum, ai 41 de raspunsuri stupide.Asa ceva, atata energie negativa varsata pe niste biete raspunsuri, nu stiu, s-ar putea sa te afecteze si pe tine, stupidele-s ubicue. Exorcizezi stupidele, sau ce?
Pana la urma intrebarea ta e de iluminare, e Quiz?

50 răspunsuri:
| Dizzydizz a răspuns:

Egalitate?
:oCei aia?thinking

| Allegria a răspuns:

Rai/iad?
Nici in groapa nu sunt egali!laughingVorbind la propriu, sunt morti, dar unii sunt aruncati intr-o groapa de gunoi, altii ingropati in cosciug cu fel de fel de prostii laughing

| broscutsaaa a răspuns:

In Rai, cu siguranta.

| biabluey a răspuns:

Nu stiu daca pot sa spun unde sunt toti oamenii egali, dar sigur pot sa spun unde NU sunt egali:pe Terra.Niciodata nu va exista egalitate atata timp cat avem prejudecati in legatura cu etnie, religie, culoarea pielii, puterea banilor. Exista prea multa discriminare si rautate in lume pentru a fi toti egali.

| luckyman a răspuns:

Macabru : la cimitir... in groapa

| razadeluna a răspuns:

In cealalta viata

| cypy a răspuns:

In fata legii happy sau doar in mintea ta. daca ai judecata cum trebuie laughing

| xjustfearless a răspuns:

In canale...
Acolo toti oamenii sun egali.scuze de raspuns si scuze daca am jignit pe cineva.

| Barbuin a răspuns:

Dupa intrebarea cu hamsterul care are voie banane si intrebarea despre tapetarea camerei cu pitipoance, hop si tu!
Poate in, dar nu razi, in orgasm nu conteaza cat de egali sau inegali putem fi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum, unde? in toate documentele oficiale ale Statelor Unite ale Americii! (si un ras cu accent se auzi dintr-un gatlej cinic)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cei care au spus in rai sa mai cerceteze... Biblia nu spune ca vom fi egali... toti isi vor lua rasplata dupa faptele lorwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Wc-ulwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deşi trepte osebite le-au ieşit din urna sorţii,
Deopotrivă-i stăpâneşte raza ta şi geniul morţii;
La acelaşi şir de patimi deopotrivă fiind robi,
Fie slabi, fie puternici, fie genii ori neghiobi!(...)
Iar în lumea asta mare, noi copii ai lumii mici,
Facem pe pământul nostru muşunoaie de furnici;
Microscopice popoare, regi, oşteni şi învăţaţi
Ne succedem generaţii şi ne credem minunaţi;
Muşti de-o zi pe-o lume mică de se măsură cu cotul(...)
Şi pe toţi ce-n astă lume sunt supuşi puterii sorţii
Deopotrivă-i stăpâneşte raza ta şi geniul morţii!
Inca nu m-am lamurit daca e un loc sau doar un context!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In vestul-salbatic. pistolul ii facea pe toti egali.acum, in groapa.toti sunt egali.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Oamenii nu sunt egali.Fiecare ne nastem cu ceva special, avem niste aptitudini inascute.De exemplu cine are voce si ureche muzicala are asta din nastere si oricat de mult te-ai straduii sa canti si tu frumos tot nu poti fi egal cu cel care are talent. Cel putin in practica nu suntem egali si nu v-om fi niciodata, dar acum depinde si la ce te referi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Inaintea lui D-zeu toti oamenii sunt la fel.Nici unul nu este mai mare, ci toti sunt egali. El nu se uita la fata omului.Doar in ziua de apoi va face deosebirea.

| dulcica_6275 a răspuns:

Raiul

| Lady_2803 a răspuns:

Daca te referi pe pamant, in Japonia.happy ei nu fc discriminari.

| nelly_3965 a răspuns:

In moarte, din cele pamintene si in inima Lui Dumnezeu. Pentru El toti oamenii sunt egali.

| blonduutzz a răspuns:

Dragu meu prieten, egalitatea intre oameni nu o vei gasi pe pamant.Tot timpul se va gasi unu sa fie mai presus decat celalalt, asta nu trebuie sa te intristeze, deoarece u ai viata ta asa cu bune si cu rele, si trebuie sa iti vezi de ea.Singurul loc unde suntem egali, este in fata lui Dumnezeu. El ne iubeste pe fiecare in parte, in egala masura, si crede ma ca alteceva nu ti ai dori.numai bine. Ionut

| cybelle a răspuns:

In autobuz