| LoveYouR a întrebat:

Cum comentati urmatorul citat : " Oamenii sunt egali prin deosebirile lor. "?

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Eu sunt deosebit de toti ceilalti oameni. Colegul meu este si el deosebit de toti ceilalalti oameni. Deci, eu si colegul meu suntem egali; niciunul, nicialtul nu este mai presus sau mai prejos, fiind amandoi deosebiti de toti ceilalti oameni. Si putem extinde rationamentul asta si pentru alti colegi sau cunostinte, adica pentru toata lumea.

| BuGz a răspuns:

Este un spus a lui W. Blake
Eu cred ca inseamna :
toti suntem egali in deosebiri adica fiecare avem o deosebire nimeni nu poate fi identic ( chiar si gemeniii )