| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de oameni nu ar trebui sa traiasca?

11 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

Cei morti.

| harciog a răspuns:

In mod sigur cei ca mine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neanderthalienii. Ne fac pe noi, restul, sa ne para rau ca traim.

| Kaℓi a răspuns:

Niciun "tip" de oameni nu are dreptul sa decida cine sa traiasca si cine nu...
De dragul discutiei, poate ca nu ar trebui sa traiasca cei pentru care viata e un chin.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara vrajeli din astea ca toti merita sa traiasca, sau nu avem dreptul sa decidem. Nici la gradinita nu se minte asa de rau. Avem tot dreptul sa ne dorim.

| Delicacy a răspuns:

Oamenii cu handicap sever, cu deficienţe grave, bătrânii foarte bolnavi... Ştiu că toată lumea are dreptul la viaţă, dar soarta lor numai poate fi schimbată cu nimic.Eu m-aş sinucide dacă aş fi în situaţia lor.

| JeSa a răspuns:

De exemplu, din punctul meu de vedere: - cel care extermina pe ceilalti (n-ar merita sa traiasca / existe).

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Ba da, trebuie sa traiesti chiar doua vieti cu talanga la gat, macar sa fie la vedere prostia daca nu se percepe. rolling on the floor

| AquaMarine a răspuns:

Toţi avem dreptul de a trăi. Nimeni nu decide cine să trăiască şi cine nu.

| 4b a răspuns:

''Dreptul la viata'' s-a infiintat de multwinking
Sanatate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maica-ta.