| anonim_4396 a întrebat:

Care tip de oameni nu ar trebui sa traiasca?

11 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

De exemplu, din punctul meu de vedere: - cel care extermina pe ceilalti (n-ar merita sa traiasca / existe).

| harciog a răspuns:

In mod sigur cei ca mine.

| Hombre a răspuns (pentru harciog):

Ba da, trebuie sa traiesti chiar doua vieti cu talanga la gat, macar sa fie la vedere prostia daca nu se percepe. rolling on the floor

| Inferno a răspuns:

Cei morti.

| 4b a răspuns:

''Dreptul la viata'' s-a infiintat de multwinking
Sanatate...

| Kaℓi a răspuns:

Niciun "tip" de oameni nu are dreptul sa decida cine sa traiasca si cine nu...
De dragul discutiei, poate ca nu ar trebui sa traiasca cei pentru care viata e un chin.

| Delicacy a răspuns:

Oamenii cu handicap sever, cu deficienţe grave, bătrânii foarte bolnavi... Ştiu că toată lumea are dreptul la viaţă, dar soarta lor numai poate fi schimbată cu nimic.Eu m-aş sinucide dacă aş fi în situaţia lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Neanderthalienii. Ne fac pe noi, restul, sa ne para rau ca traim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fara vrajeli din astea ca toti merita sa traiasca, sau nu avem dreptul sa decidem. Nici la gradinita nu se minte asa de rau. Avem tot dreptul sa ne dorim.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Maica-ta.

| AquaMarine a răspuns:

Toţi avem dreptul de a trăi. Nimeni nu decide cine să trăiască şi cine nu.