| BUBULINA a întrebat:

Ce-i face pe oameni sa traiasca?

11 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Speranta, ca va fi mai bine.

Stefan
| Stefan a răspuns:

Traim pentru a iubi, a suferi... a invata din propriile greseli.

| elena a răspuns:

Curiozitatea...

| thealchemist a răspuns:

Pe unii mincarea, bautura, sexul, banii sau masinile, iar pe altii cele spirituale.
tu de ce categorie crezi ca apartii?

| andrei a răspuns:

Aerul.apa.sangele.inima.mancareawhistling

| rahelyta a răspuns:

Dorinta de a trai de a cunoaste cat mai multe de a vizita de a iubi de-a fi iubita, oameni dragi din jur parinti, prieteni, iubitul copii...

| o° Odd Kidd o° a răspuns:

Iubirea.speranta.lacrimile.zambetele.love struck...

| AfRodiTa_4919 a răspuns:

Sangele = viata. degeaba avem inima daca ar curge prin vene apa.
probabil te referi in celalalt sens. aici nu mai fac publica parerea.

| ----:anonim:--- a răspuns:

Ce-i face pe oameni sa traiasca?
Eu cred ca prin viata lui omul ii multumeste lui D-zeu ceeea ce a primit de la El, printre care si viata. D-zeu nea incredintat pe noi oamenii cu minte si gandire, sa facem diferenta dintre bine si rau.Prin toate acestea reusim sa iubim, sa speram la ceva mai bun tot timpul, sa stim sa zambim si sa mergem cu capul sus, indiferent de ce ne rezerva viata.happy
Numai bine!

| Kay a răspuns:

Imunitatea.

| Dices a răspuns:

Dumnezeu!