| Kosuchin a întrebat:

Casatorii intre gay, casatorii intre gay, hmmmmmm...Ar aduce vreun beneficiu societatii? Eu ma gandeam ca ar creste numarul de cupluri ce vor sa adopte[ meh, asta daca vor ].
In afara de asta, ar mai exista altceva?

Răspuns Câştigător
| RelaţiiCuClienţii a răspuns:

Căsătoriile dintre heterosexuali aduc vreun beneficiu societăţii?

| Romanian a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Pai,da! Se numesc copii.Ei sunt cei care continua societatea.Sunt sigur ca ai vazut asa ceva.

| Romanian a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Pai,da! Se numesc copii, Sunt sigur ca ai auzit de asa ceva.
P.S.:Ei continua societatea!

| RelaţiiCuClienţii a răspuns (pentru Romanian):

Nu trebuie să te căsătoreşti ca să poţi face copii.

| Romanian a răspuns (pentru RelaţiiCuClienţii):

Da,cum sa nu,si sarmanii copii,rezultati din "flori" vor avea o copilarie fericita,vor primi o educatie normala, se vor dezzvolta psihic ca si toti ceilalti copii...da, nu e nevoie de cuplul barbat-femeie pentru a creste un copil.
Da-mi voie sa te intreb:tu ai avut parinti?

45 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nu te gandesti ce educatie ar primi acei copii? Cum crezi ca s-ar simti ei la scoala intre colegii lor? Si apoi, nici Dumnezeu nu este de acrd cu asta.

| ƤrÏncessØfƬheShadøws a răspuns (pentru EmaS):

Wow...Pai si abandonati intr-un orfelinat, unde conditiile de trai sunt precare cum s-ar simti?
Sa nu mai spun ca dupa 18 ani sunt dati afara din orfelinat...
Atata timp cat acei parintii i-ar iubi si le-ar oferi conditii decente,sau mai mult decat decente de trai nu vad de ce ar fi o problema.
Si cum de doua femei/doi barbati nu pot educa un copil?
Daca ai copii, si maine iti moare sotul, ce nu mai poti sa iti cresti si educi copiii? Asa cum o femeie singura poate asa pot si doua.
Doar n-o sa si-o traga aia doi/alea doua in fata copilului mai mult decat un cuplu heterosexual, nu?
Si de cine au fost ei abandonati? De un cuplu hetero.
Si Dumnezeu nu e de acord? De ce il tot implicati pe Dumnezeu? Oamenii aia vor sa ii ofere un viitor si o viata buna unui copil, si voi ziceti ca Dumnezeu vrea sa lase copiii in orelinate...

| EmaS a răspuns:

FucktheSystem
Citeste in Romani1:27"Tot astfel si barbatii,au parasit intrebuintarea fireasca a femeii,s-au aprins in poftele lor unii pentru altii, au savarsit parte barbateasca cu parte barbateasca lucruri scarboase, si au primit in ei insisi plata cuvenita pentru ratacirea lor."

| Vizitiul a răspuns:

Si in ce conditii va creste cel adopatat? Cu doi tati? Lipsa unei mame este magistrala, copilul acela nu va fi intreg. Ce sens are ideea ta, daca e sa privim consecintele?

| Alphawolf a răspuns:

@RomanianKnifeKiller, nu asa se stabileste adevarul si dreptatea. Trebuie sa dovedesti ca inclinatiile sexuale ale homoxexualilor sunt date de o boala si ca se poate indeparta omeneste, fara a le incalca drepturile. Sau, trebuie sa demonstrezi ca homosexualitatea este doar un lux(un moft de-a lor), deci ca ei(vointa lor) isi aleg perechea dintre cele doua persoane de sex diferit. Nu poti sa le impui sau sa-i limitezi doar pentru ca ei sunt altfel decat tine.

| Alphawolf a răspuns:

@Georgy, de ce nu astepti sa mai cresti putin... si de ce nu inveti sa scrii inainte de a-ti da cu parerea. Asfel de discutii nu sunt pentru copii. Nu te-a invatat parinti sa nu te bagi in treburile oamenilor mari, sau unde nu-ti "fierbe oala? pffui, copiii astea.

| harciog a răspuns:

Cine sintem noi a ne da cu parerea asupra unor directii care ni se par anomalii, numai si numai ca noi avem alta directie?

| cristi202 a răspuns:

@FucktheSystem:
"Nu mă lua că așa scrie în biblie că știi la fel de bine ca și mine că biblia nu e scrisă de Dumnezeu" Ema ti-a dat un argument din Biblie ca Dumnezeu e impotriva homosexualitatii. Ramine de stabilit cine a scris Biblia (sau de cine a fost inspirat cel ce a scris). Ai facut o afirmatie, ca Biblia nu e scrisa de Dumnezeu. Poti sa dovedesti asta? Adu macar un argument in favoarea a ceea ce ai zis. Eu iti pot aduce zeci, poate sute de argumente, multe extrem de clare, altele poate nu atit de clare toate, insa puse laolalta dau dovada ca cineva a "regizat" scrierea Bibliei, ca in spatele cuvintelor ei este Cineva care a stiut foarte bine sa descrie ce fel de Persoana e, ce ii place, ce ii displace si ce asteapta El de la noi oamenii.
In cazul adoptiei, nu as vrea sa fiu in pielea unui asemenea copil, cind va fi intrebat cine e mama sa (in caz ca cuplul e de barbati) sau tatal sau (in caz ca e vorba de lesbiene). Dincolo de aspectul care i se va parea jenant copilului, intr-o familie cu copii, fiecare persoana isi are rolul bine stabilit, atit mama, cit si tatal, si implicatiile psihologice pot fi grave atita timp cit nu exista o mama sau un tata real, datorita diferentelor ditre cele doua sexe. Practic, se distruge acea armonie ce poate exista intr-o familie, psihologic vorbind. E destul sa te uiti la familiile despartite, sau la cele in care un parinte e plecat pentru mai multa vreme la munca in strainatate - acel echilibru psihologic devine precar, si copilul simte cel mai bine acest lucru, cu atit mai grav ar fi daca tatal ar fi inlocuit cu o alta mama, sau mama ar fi inlocuita de un alt tata. Asa ca, adoptia in acest caz, nu ar fi deloc un beneficiu la adresa societatii.

| danut a răspuns:

Cel mai urat si injositor lucru in istoria omeniri au fost cei cu inclinatii sexuale deviante. Dumnezeu ne-a transmis urmatoarele cuvinte, URASC pacatul dar IUBESC pe pacatos, totusi din cauza inmultirii acestei plagi Dumnezeu a aplicat solutia FINALA pentru Sodoma si Gomora (descoperite de curand pe fundul Marii Moarte ). Daca omenirea ar mai dori sa aiba inca ceva timp de existenta ar trebui sa rezolve aceasta grozavie. Stiinta ar rezolva aceasta problema prin castrare fizica si chimica fara a produce pierderi omenesti. A lasa ca un cuplu gay sa adopte un copil ar insemna ca acel copil sa fie destinat unei existente homosexuale, este o grozavie, acesti indivizi ar trebui izolati fara drept de contact cu lumea normala.

| NoChanceForUs a răspuns:

Cu sistemul de adopție actual în țara noastră, eu aș tăia de pe listă numărul de adopții...devin heterosexuali până când vor putea primi un copil.

| FucktheSystem a răspuns:

@Ema, tu vorbești cu God de știi cu ce e de acord și cu ce nu? ( Nu mă lua că așa scrie în biblie că știi la fel de bine ca și mine că biblia nu e scrisă de Dumnezeu )

| FucktheSystem a răspuns:

@Georgy au fost îndrumați de imaginație și de talent ( Biblia fiind de fapt o carte interesantă cât timp nu e luată în serios, deci au avut nevoie și de talent).
Sincer, nu crezi că treba cu inspirația de la Duhul sfânt e o abureală? Am dat ieri de una care zicea că tac-so vorbește cu Dumnezeu prin Duhul Sfânt și azi vi tu că biblia e scrisă cu inspirație divină( nu că ar fi prima dată când aud asta). Dacă biblia e scris că inspirație divină atunci mesajul ăsta e scris de Satan doar că prin intermediul meu. Credibil, nu?
@Alphawolf, nu sunt de acord că astfel de discuții nu sunt pentru copii pentru că eu aș zice că sunt încă un copil luând în considerare faptul că n-am împlinit 18 ani dar totuși am un punct de vedere pe care vreau să mi-l exprim și să-l argmentez dacă e necesar.

| FucktheSystem a răspuns:

@cristi202 cel mai clar argument este că Dumnezeu n-a fost pe Pământ deci n-avea cum să scrie o carte. Greșesc eu undeva?
Acum ar mai fi și chestia că a fost scrisă cu inspirație divină. Tu zici că persoana care "a regizat" Biblia a știut exact ce-i place și ce nu-i place, bun și eu știu ce-mi place și ce nu-mi place cum probabil a știut și cel ce a scris biblia, nu e mare chestie să știi ce-ți place și ce nu.
Oricum sunt deschis să-ți aud argumentele, preferabil pe cele mai clare.

| miradoniz a răspuns:

Pai,ar fi (rezonabil) fericiți și asta e totdeauna bine pentru societate! E cunoscut ca societatea umana se îngrijorează pentru nivelul de mulțumire a oricăruia dintre membrii ei...

| Kosuchin explică:

Bamse dearest,
1.Homosexualitatea se caracterizeaza prin atractia emotionala si sexuala fata de acelasi sex.Ea NU implica activitatea sexuala la care ai facut referire in raspunsul tau, sau orice altceva.Asta ramane la latitudinea partenerilor.Altfel spus : generalizezi.
2.
"Daca ii lasam pe ei sa se casatoreasca si sa adopte copii, drept ar fi sa desfiintam azilele de nebuni si sa-i lasam si pe aia sa circule liberi."
Soo, legalizarea casatoriei dintre persoanele de acelasi sex ar aduce aceleasi pagube ca si desfiintarea azilelor de nebuni?
3."Urmarile fizice si psihice asupra persoanelor care practica homosexualitatea sunt multe si negative. Depresia, anxietatea, frica, nesiguranta sunt doar cateva dintre ele."
PFfff, normal daca mediul in care au crescut e plin de oameni ca tine whistling (invatati sa se respinga si sa se simta dezgustati de propria persoana).
4.Cat despre efectele ejacularrii in vagin, parerile sunt impartite; nu exista un adevar general valabil.
Dar totusi, "". substanta de care au nevoie."?
5."...sunteti facute sa fiti mame, altfel suferinta este mult mai mare, prin lipsuri fizice si psihice."Mhm, daca nu fata plozi, muierea sufera.Intr-adevar.Ori am inteles eu gresit~.

Anyway, m-am grabit cand am ales termenul "casatorie". Multi se gandesc la mai mult decat parteneriatul civil dintre doua persoane, atunci cand dau de el.My bad ~

| Kosuchin explică:

@cei cu raspunrui homofobe :
Va inteleg punctul de vedere, dar nu faceti confuzie:Homosexual nu inseamna : "ratat efeminat/twink gata de actiune".
Sigur ca nu as dori vreunui copil sa creasca intr-un mediu in care parintii sunt "fabulous", sau cine-stie-ce travestiti gen Alexandra, de la OTV.
Bai dar nu pierdeti din vdr faptul ca exista totusi si oameni civilizati, oameni care nu participa in fiecare an la "Mister Europe Gay" sau cine-stie-ce evenimente.

Ca sa intelegeti cam la ce ma refer : http://www.youtube.com/watch?v=QcZcgJpEj1s

Nu neg, exista o probabilitate mare ca acesti copii sa fie marginalizati, in fond locuim in Romania =/.
E mult de discutat, dar ma opresc aici.

| Romanian a răspuns (pentru Kosuchin):

Marginalizati e putin spus.Si nu numai in Romania,ci in intreaga lume. Daca locuim in Romania, ce, e neaparat sa fim cu totii inculti.Eu sunt roman din tata-n fiu,si spun clar si raspicat:pe mine nu ma reprezinta incultii indobitociti si spalati pe creier,pe mine nu ma reprezinta sectantii,yoghinii si alti alienati mintal gen "Martorii lui Iehova",pe mine nu ma reprezinta alogenii,strainii si tradatorii ce ne vand pe noi,generatiile viitoare si absolut tot ce apartine romanilor,pe mine nu ma reprezinta teroristii maghiari,nici neo-comunistii, pe mine nu ma reprezinta animalele acelea numite popular "tigani", etc.Eu sunt roman,iar acei pe care i-am enumerat nu sunt romani,sunt doar invadatori,naturalizati in Romania,sau copii de parinti tradatori, ori frati de-ai nostri otraviti de cultura vestica, cand inca ranile psihice comuniste nu s-au vindecat.Amin!

| Malphas a răspuns:

Huo, homofobilor laughing. M-am plictisit la câţi de "stupid" am dat aici. Măi fraţilor, în primul rând, gay nu înseamnă doar homosexual. Se mai referă şi la lesbiene. Orientările sexuale (cel puţin, de la o anumită vârstă), nu sunt doar simple mofturi. Iar cuplurile gay, ce sunt hotărâte să adopte un copil, se gândesc destul de bine înainte să îl adopte. Iar dacă decid, în sfârşit, să adopte facă asta, acestuia nu-i va lipsi nimic, şi va primi o educaţie bună (considerând că nu ţin seama de religie, deci au ceva minte). Oricum, problemele există doar când copilul este mic, cu vârsta realizează că nu e nimic rău în asta. Oricum, copiii sunt răi, fiecare ne-am simţit prost la un moment dat în faţa colegilor.
Discriminare este de toate naţiile. Şi, în plus, ce beneficii ar trebui să aducă societăţii o astfel de căsătorie, noi ne căsătorim pentru binele societăţii?
În fine, nu mai fiţi aşa limitaţi şi încercaţi să acceptaţi diferenţele dintre noi. Discriminarea e semn de ignoranţă.

| Hăgiul a răspuns:

O găina şi cu încă o găina ar mai face vreun ou? Şi atunci din ce să trăieşti? Tăindu-le n-ar fi o soluţie.

| bamse a răspuns:

Probelema zilei de azi, este relativizarea adevarului. Adica ai si tu dreptate, am si eu chiar daca avem pareri diferite asupra aceluiasi subiect.

Bine ca avem stiinta!

Stiinta se ocupa si cu studierea bolilor. Astfel, ca sa cunosti boala, trebuie sa vezi cum arata un organism sanatos.

Astfel s-a ajuns si la studierea anusului. Anusul, face parte din aparatul excretor, si are ca unica functie eliminarea deseurilor umane, ca sa zic asa. El functioneaza normal doar de sus in jos, adica eliminand din interior spre exterior. O penetrare a anusului din exterior spre interior este anormala. orice anormalitate inseamna boala.

La fel, este cu orice alt organ al corpului.

Insa cum homosexualitatea nu se poate numi boala anusului, caci omul alege deliberat sa incalce normalitatea printr-un impuls anormal - ( la fel fac si sinucigasii, nu e normal sa te autoomori ) - rezulta ca homosexualitatea este o boala a creierului. Poate unii se nasc cu aceasta boala, altii o dobandesc, la fel ca toti ceilalti oameni care sufera de alte boli. Sunt spre exemplu copii care se nasc cu virusul HIV.

Insa stiintific vorbind - si nu numai din acest singur motiv pe care l-am expus aici, cei interesati printr-un simplu search pe google pot gasi si alte informatii - homosexualitatea este o boala si inca o boala la cap.

Daca ii lasam pe ei sa se casatoreasca si sa adopte copii, drept ar fi sa desfiintam azilele de nebuni si sa-i lasam si pe aia sa circule liberi.

Urmarile fizice si psihice asupra persoanelor care practica homosexualitatea sunt multe si negative. Depresia, anxietatea, frica, nesiguranta sunt doar cateva dintre ele. Insa, cum aceste urmari se regasesc si la heterosexuali din ce in ce mai des, lumea are tendinta sa nu se mai deosebeasca de acesti bolnavi ( homosexualii ) si sa-i accepte.

La fel si cu lesbianismul. Din studierea corpului uman, vezi ca femeia e dotata cu uter, ovare adica e pregatita sa devina mama. Deasemenea, femeile au o glanda hormonala in minus fata de barbati, si isi completeaza necesarul prin contact sexual cu un barbat. Sperma barbatului ajunsa in vaginul femeii nu este numai un act erotic la care sa se hlizeasca niste neavizati, ci este si un procedeu prin care femeia se hraneste direct in sange cu niste substante foarte folositoare creierului. De aceea femeile neglijate de barbatii lor au tendinta sa insele, adica sa isi gaseasca un alt partener, deoarece este si o nevoie fiziologica de sex iar primul care a inselat a fost chiar barbatul ei prin neglijarea lui. Aceeasi stare ca si a femeilor neglijate au si cele care se protejeaza cu prezervativ timp indelungat, caci nu primesc substanta de care au nevoie. Si cum in urma unui contact neprotejat urmarea sunt copiii...vedeti femeilor cam cum sta treaba, sunteti facute sa fiti mame, altfel suferinta este mult mai mare, prin lipsuri fizice si psihice.

| bamse a răspuns:

Este o moda in lume, si anume sa se ia partea celor putini, celor pusi la zid, fara sa se cerceteze daca nu cumva cei pusi la zid sunt vinovati.

Totusi, acei 'umanisti' care apara multe anormalitati, se grabesc sa sara la gatul lui Hitler de exemplu.

pai conform teoriei lor, ar trebui sa-i ia apararea, caci 'saracul' e pus la zid de toata lumea. dar oare nu pe buna dreptate e pus la zid?

La fel si aparatorii homosexualitatii. fara a aduce argumente medicale, stiintifice sau de orice alta natura, se reped sa blameze pe cei care considera homosexualitatea o boala.

Deci solutia e clara. Fiecare sa citeasca, sa se documenteze si sa judece.

VomitsHisMind - acest nume arata de asemenea ca este posibil sa fie o neregula la cap. Deci posibil sa fie cazul si aici de o boala la fel ca si homosexualitatea pe care o apara asa de inversunat, ajungand pana acolo de a folosi subterfugiul ca homosexualitatea nu implica neaparat si sexul. Adica s-a folosit de un argument castigator intr-o curte de tribunal poate, dar care nu reflecta adevarul...

oricum, lume cititi, invatati, documentati-va iar de aici, fiecare este LIBER sa aiba propriile convingeri.

Ce ma deranjeaza este cand sunt blamat caci am propriile mele convingeri. Eu nu fac rau homosexualilor, nu ii bat, nu ii scuip, ii consider niste oameni bolnavi la cap. Asta e convingerea mea si de asemenea drama multor parinti pe care ii cunosc care plang caci au copii homosexuali.

cei heterosexuali care aparati homosexualitatea: ganditi-va cum ar fi sa aflati ca mama voastra, sau tatal vostru, sau sora sau copilul ar fi 'gay'. v-ati dori as aveti un copil care sa devina 'gay' cand va fi mare?

| Zenithf a răspuns:

Pai, avocatii sau notarii care fac contracte prenuptiale, avocatii care se ocupa de divorturi, industria care se ocupa de nunti, astia ar avea cate ceva de castigat. thinking
Catre kakarotsj: nu's daca cuiva i-ar placea, dar macar ala ar putea spune cui il enerveaza: "sa te f... mama", pe cand un copil dintr-un cuplu normal ar putea sa zica numai: "sa te f... tata". Alt avantaj nu vad. thinking

| Romanian a răspuns:

Homosexualii sunt o plaga morala a societatii,sunt precum ciuma pentru demnitate,sunt scursuri morale,creaturi care indraznesc sa se numeasca fiinte rationala,Nu am sa implic in acest raspuns cauze religioase, pentru ca stiu ca multi sunt atei, asa ca am sa merg logic si rational.Homosexualii ar trebui eliminati din societatea umana, mai ales in societatile religioase, precum in Romania. Dauneaza extraordinar de mult mentalitatii umane. Voua vi-ar placea sa va plimbati copii prin parc si deodata sa vedeti doi poponari lingandu-se.Ce credeti ca o sa zica copilul? Cum o sa-i explicati acea relatie anormala intre doi barbati.De zeci de mii de ani,un cuplu uman e format dintr-un barbat si o femeie,iar acum vin retardatii astia,scarbele acestea de carpe masculine, fetite cu penis, care zic ca si ceea ce fac ei este normal.Bineinteles,si in istorie au existat exceptii,insa extraordinar de rare, si doar la cei putrezi de bogati, ce traiau intr-o degradare morala constanta.Cand vad acele creaturi hidoase,ce inca indraznesc sa se numeasca fiinte umana,care vin si ne sfideaza in fata cu paradele lor degradante,cu orgiile lor in public, cu tot ceea ce reprezinta ei, imi dau seama cat de groaznica e prostia la oameni.Homosexualii sunt pe treapta cea mai de jos a societatii, pana si prostituatele sau mercenarii sun mai bine vazuti in societate decat ei.Mai bine as da mana cu un criminal, decat cu un homosexual.Astfel de creaturi, de bacterii, s-au dezvoltat pentru ca noi le-am permis. Uitati-va si in Romania.Cand o fost parada gay,cine a venit la contra-manifestatie? Noua Dreapta si cativa preoti. Apoi fratilor, sa nu va mirati cand, peste 100 de ani, copii vostri vor trai alaturi de leprele acestea.Sa ganditi-va la copii adoptati de poponari,La scoala, cand o sa-i intrebe invatatoarea cum o cheama pe mama, el o sa zica Radu.Toti copii o sa-si bata joc de el,o sa fie marginalizat la extrem, o sa fie calul de bataie a scolii, etc.Copii patesc asa ceva si din motive mai putin serioase. Astfel de microbi,precum homosexualii trebuie eliminati prin orice metode, legale sau ilegale, astfel incat sa nu se mai auda de ei peste 100 de ani decat in legende si povesti de speriat copii.Trebuie sa-i zdrobim in asa fel incat homosexualitatea sa devin un mit.Insa cu cine? In afara de cateva organizatii, si alea oprimate din toate partile, nu mai face nimeni nimic.Si e vina noastra.Pana la urma tot copii nostri o sa trebuiasca sa traiasca alaturi de ei, din cauza noastra.Credeti-ma,eu voi fi in totala opozitie cut tot ceea ce ii pune pe homosexuali intr-o lumina buna.Si nu voi rata sansa de a rani un poponar,in orice fel,pe plan material,sentimental sau fizic.Voi refuza orice legatura, de orice fel cu homosexuali. Daca voi intalni asa ceva pe strada, ma voi indeparta la cel putin 500 de metri. Daca pot,o sa si intru in conflict direct cu ei. Flegma mea, scuipata pe trotuar, valoreaza mai mult decat toti homosexualii la un loc.Ma astept ca toti crestinii sa faca la fel,si nu numai. Daca va iubiti copii,si vreti ca si dupa ce muriti voi sa le fie bine, luptati impotriva lor, cu toate metodele care va sunt disponibile.Si daca le zgariati masina cu o moneda, tot faceti ceva benefic pentru societatea umana.

| Sabrina099 a răspuns (pentru Romanian):

Sti de ce gandesti asa, pentru ca ti-e frica ca daca te apropi de un homosexual lumea te va judeca si se va uita stramb la tine. In Biblie se prezinta voile Domnului si ura fata de semeni tai e un pacat, te crezi mare crestin si esti mai degradat ca ei. Crezi ca aceasta dusmanie te va mantui, nu, te va face una cu ei, pacatul e acelasi.Si iti mai spun ceva daca ai intretinut raporturi sexuale inainte de casatorie ajungi in iad la fel ca ei pentru ca ' sodomiti si curvari si preacurvari etc nu vor vedea Imparatia Cerurilor'! Nu iti consuma energia urandu-i, nu tu traiesti viata lor, homosexualitatea si lesbianismul nu sunt optiuni, unii sunt nascuti asa alti devin din cauza abuzurilor sexuale si cei falsi din cauza unei despartiri romantice.Nu tu simti ce simt ei, si la urma urmei daca crezi ca e un moft atunci gay si lesbienele au decis sa fi asa chiar in momentul in care tu ai hotarat sa fi 'normal' si cand a fost asta? nu cred ca ai stat jos si ai hotarat ' de azi o sa nutresc sentimente pentru persoane de sex opus! nu prea cred! in fine uraste in continuare dar mie personal nu imi pasa de ei, stiu ce imi place si am o viata.

| Romanian a răspuns (pentru Sabrina099):

In primul rand, eu nu ii urasc pe ei, ci urasca pacatul din ei.Asta,ca sa vezi ca stiu sa fac diferenta dintre bine si rau.Ma leg de ei si de tot ceea ce reprezinta optiunile lor, deoarece toata propaganda lor reprezinta un factor de risc majjor pentru educatia si cultura unei societati.O societate cuprinsa de moravuri intotdeauna se va indrepta spre distrugere, iar istoria ne dovedeste acest lucru.Cate cetati au cazut datorita slabiciunii morale a locuitorilor ei.Si aici nu ma refer la Gomora si Sodoma.De ce crezi ca atati conducatori intelepti au luptat impotriva moravurilor? Stii care a fost prima porunca a lui Zamolxe pentru daci? Sa-si arda viile,ingrozit fiind de betiile acestora.
Intr-adevar,nu eu traiesc viata lor,dar ce se intampla atunci cand ei vin si imi spun mie ce sa gandesc? Cand ei vin si imi spun ca sunt nazist,fascist, anti-umanitate, etc... daca imi bat joc de ei.Cand ma amendeaza si ma baga la inchisoare daca spun sau public oficial ceva rau de ei? Cand vin ei si ma obliga sa spun ca ceea ce fac ei este normal.Ce o sa fac cand copilul meu o sa vada doi barbati sarutandu-se pe strada si o sa ma intrebe de ce nu fac si eu asta? Cand o sa vina,ca in Spania,oamenii lor in scoli sa invete copii la ora de educatie sexuala ca homosexualitatea si zoofilia sunt normale?
Stiai ca recent, dragostea a fost proclamata drept boala psihica? Si ca in Canada, pedofilia este considerata doar o orientatie.Bine ca dragostea e ceva rau pentru ei, dar homosexualitatea nu.Nu ai cum sa-ti vezi de viata ta,cand ei se baga peste tine, umple capul copiilor tai cu propaganda libertina, iti spun ce sa crezi despre ei si iti interzic legal sa fii impotriva lor.Mai este aceasta democratie? Analizeaza mai bine societatea in care traiesti,si alege o parte,fiindca,iti place sau nu,societatea te influenteaza enorm,mai ales daca traiesti in ea.
Bine ca cartile scrise de zoofili epuizeaza tiraje,iar noua ne este interzis sa ne pastram aceeasi viziune despre moravuri degradante. Daca tu accepti barbati carora le place sa fie violati,atunci, iarta-ma ca-ti spun, dar nu esti intreaga la cap.Fiindca daca taci, daca ignori, deja i-ai acceptat.

| elasexygagica a răspuns:

Da, mai putini copii abandonati

| ThePunisher a răspuns:

Problema e urmatoarea: homosexualii fac parade gay prin care vor sa se laude cu orientarea lor sexuala... daca incerci sa convingi pe cineva cu forta sa te accepte, efectul va fi invers, deci e o mare greseala din start. O alta chestie, familia, in toate culturile din toate timpurile de pe planeta noastra, sunt formate dintr-un barbat si o femeie, sau mai multe, o femeie si un barbat, sau mai multi, dar nu doi barbati sau doua femei. Si e logic, pentru ca doi barbati nu pot procrea, decat daca intretin relatii sexuale cu femei, si invers. Eu personal nu am nimic cu orientarea lor sexuala, in intimitatea lor pot fi ce vor ei, dar nu mi se pare normal sa ii oblige pe ceilalti sa fie de acord cu ce fac ei. Un argument contra homosexualitatii: daca toti eram homo sau lesby, specia umana ar fi fost demult disparuta.

Răspuns utilizator avertizat
| Frankie a răspuns:

Sa fie arsi pe rug!

| wefweiofhewgewiopgjewogwe a răspuns:

De ce ii numeşti cuplu? Sincer este ceva normal să vedem pe stradă doi bărbaţi ce îşi iau limbile în gură + boracul de mână? Un copil are nevoie de + si - adică bărbat şi femeie. Dacă adoptă un copil nu îl salvează ci ii distruge viaţa, la rândul lui va deveni şi el gay sau un distrus, aşa că ce p... mea de beneficii aduc ăia?

| AddictedToMDMA a răspuns:

Nu, nu aduc. Daca te gandeai ca va creste numarul de adoptii, te gandeai bine, dar gandeste-te si la copiii ce vor fi adoptati. Iti imaginezi cum se simt sa aiba 2 tati sau o mama cu randul, vazandu-si prietenii cu mama si cu tata pe strada? Sunt complet impotriva...

| kakarotssj a răspuns:

Sincer, tu tiai dori sa ai o mama barbat?