| FreakyHalloweenBoy a întrebat:

Cat la suta se vorbeste in europa: limba engleza, limba germana, limba franceza si limba spaniola? Vreau un raspuns de gen : In Europa x % e vorbita engleza, y % e vorbita germana, z % e vorbita franceza, d % e vorbita spaniola. Dau funda big grin

3 răspunsuri:
| giuly a răspuns:

In Europa x % e vorbita engleza,y % e vorbita germana, z % e vorbita franceza, d % e vorbita spaniola

| Freky a răspuns:

N Europa 90% e vorbita engleza, 79% e vorbita germana, 85 % e vorbita franceza, 61% e vorbita spaniola

| Maiiiiia a răspuns:

100% Engleza
20% Germana
60% Franceza
40% Spaniola
si 90% Romana