| danutzyscorpyon a întrebat:

Cat poate rezista un om fara mancare?

21 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu.Cred ca mai mult de 3 zile eu nu pot laughingDepinde de persoanahappy

| daddy a răspuns:

Eu din cate stiu cam vreo 2 luni thinking
eu cunosc pe un tip care n-a mancat de 1 saptamana si nu a avut nimic
fara mancare rezisti mai bine decat fara apawinking

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Din cate stiu eu in jur de 30 de zile. Fara apa nu poate rezista decat cateva zile.

| CenturyChild a răspuns:

Cam o saptama daca nu chiar mai mult, dar depinde de fiecare om in parte...

| Brigitta a răspuns:

Stiam de 2-3 saptamani, daca are apabig grin

| lostcontrol12 a răspuns:

Eu..nu foarte multlaughing

| Cryssy a răspuns:

Nu stiu... Depinde.winking

| Criiss16 a răspuns:

Nu stiu..Depinde de persoana.happy

| alinutzacodruta a răspuns:

Fara mancare rezista cateva saptamani, parca...tongue

| Ruxy a răspuns:

Aproximativ 10 zile. Ai vreun gand?

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a răspuns:

Maxim 40 de zile happy

Scrie pe google 'cat poate rezista un om fara mancare' si intra in al doilea link.

| www a răspuns:

Nu stiu, incerca si spune-ne si nouasmug.

| dragosh a răspuns:

Fara mancare poti sa rezisti mai mult.nu e asta problema. fara apa insa.ai cam pus'olaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate si mai mult de o saptamana.Insa fara apa, nu poate supravietui mai mult de vreo 3, maxim 4 zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

3 minute fara aer
3 zile fara apa
30 zile fara mancare
valori pentru o persoana cu constitutie normala, sanatoasa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probail 1-2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un om rezista fara mancare 3 luni, dar bineinteles ca atunci nici nu o sa mai fie constient din cauza foamei si fara apa 2 sau 3 zile depinde bineinteles si de oameni. Eu personal mai mult de 2 zile nu cred ca rezist sa nu mananc, dar in situatii extreme cum ar fi daca as ramane izolat pe o insula, poate o sa rezist mai mult, dar nu vreau sa aflu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fara mancare, un om poate supravietui minim 30 de zile, maxim 60. Dar fara apa, un om poate supravietui minim o saptamana, maxim 3.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Inainte stiam ca 30-60 de zile, cel mai probabil 40. Dar am auzit ca unii cercetatori renumiti afirma in urma unui studiu ca omul ar putea rezista fara mancare pana la 100 de zile.

| cappodonna a răspuns:

Durata perioadei in care o persoana poate supravietui fara hrana este puternic influentata de mostenirea genetica, de greutatea corpului si alte criterii ale sanatatii, dintre care cel mai important ramane nivelul de deshridatare al persoanei respective. In general, insa, un om poate supravietui fara apa si hrana aproximativ 10 zile. In functie de nivelul de deshidratare perioada este cuprinsa intre 1 si 3 saptamani.

| necunoscutul a răspuns:

Ce intrebare mai este si asta? Ai degind sa faci economie, sa nu mai maninci.