| CrucifiedCountess a întrebat:

Cat poate trai o femeie cu cancer la san?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Cu cancer la san se poate trai, dar nu mult timp, deoarece se poate extinde prin restul organismului.
Daca se intervine la timp prin tratament medical sau chirurgical, se poate trai inca mult si bine.
Multe femei sunt operate ca cancer la san si isi duc viata mai departe.

5 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Cu cat e descoperit si tratat mai din timp, cu atat mai mult.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde de varsta femeii, de forma de cancer si mai ales de stadiul bolii. Supravietuirea este variabila: peste 90% la 5 ani pentru stadiul I si sub 10% la 5 ani pentru stadiul IV.

| baba a răspuns:

Am şi eu o întrebare: ce înseamnă "cu atât mai mult" şi "îşi duc viaţa mai departe"?
Cam care sunt procentajele femeilor ce ajung la 60 de ani?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai puternic si eficace tratament este unul naturist. Putin luma stie. Daca cititi, va rog din suflet sa faceti cunoscut. Acest tratament naturist extrem de simplu poate face dintr-un om pe patul de moarte un atlet.
Detalii pe: www.fatima.dap.ro/Q10
(Q cu litera mare)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Am si eu o intrebare. Bunica mea are 90 de ani si cancer de vreo 2. O mai trai mult? Pentru ca nu ii pot face nimic, nici operatie, nici raze nu ii mai face si chiar nu stiu ce sa mai fac. Multumesc