| Isorin24 a întrebat:

Câte ore de democrație avem... zilnic? Eu am calculat 7 ore dorm și în timpul dictaturii dormeam la fel de bine, nu mă trezea împușcatu la 12 noaptea, 11 ore muncesc, acolo, nu ne alegem prin vot șeful și managerul, odată la 4 ani, nu facem ce vrem și mai fac o oră pe drum, deci 11 ore la job dictatură și încă 8, în care nu pot vota sau vorbi liber. RĂMÂN 5 ORE de democrație pe zi. Pentru care se moare în Ucraina, au fost 2 milioane de morți în Siria și pot continua, voi ce credeți, merită?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Chiar nu inteleg ce vrei din aceasta intrebare!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu vrei sa intri in top 5 useri cu întrebări tâmpite pe TPU?

| Cynthia20 a răspuns:

Tu crezi că democrația înseamnă să faci ce vrei?
Așa o măsori? laughing