| annitu_7383 a întrebat:

Cate Vol. are 'La Medeleni'? Si cum se numeste fiecare volum?straight face

14 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Are trei volume: Hotarul nestatornic, Drumuri si Intre Valuri.
Vezi Ovid Crohmalniceanu: Literatura romana intre cele doua Razboaie Mondiale, vol. I

| Moneyandfame a răspuns:

Cat ai stat tu sa compui intrebarea asta, gaseasi de 10 ori pana acum pe Google.

| annitu_7383 explică:

Nu am gasit.adica. undeva scria ca are 3... undeva ca are 4thinking

| viki a răspuns:

Are 3 volume.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 3 vol si se numesc:hotarul nestatornic; drumuri; intre vanturi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 3 vol. :Hotarul nestatornic, Drumuri si Intre vanturi si ape peste o mie de pagini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are 4 volume si au acelasi titlu... ah! ce ipocriti mai sunt unii oameni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

,, La Medelen"are 4 volumuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste ape de omie de pagini, vanturi, dreumuri hotarul nestatornil

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le gasesti pe toate pe 365mag.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt toate pe 365mag.ro

| ElizaSun a răspuns:

Are 4 volume. Crede-mă, deoarece le am pe toate.

| apes21 a răspuns:

Are 4 volume.
1:hotarul nestatornic
2:drumuri(1)
3:drumuri(2)
4:intre vanturi

| Vaionescu a răspuns:

Are 3 volume:
-"Hotarul nestatoric"
-"Drumuri"
-"Intre vanturi"

Cu placere! happy