| unknow a întrebat:

Ce ai prefera: sa stii adevarul[ chiar daca odata cu adevarul vei sti si ca nu mai are rost si vei fi distrus] sau sa nu sti si sa traiesti in lumea aia roz, falsa, imaginara de fapt?

17 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Da intotdeauna prefer adevarul oricat ar fi de dureros.Realitatea este mai buna decat sa te hranesti cu vise desarte.

| Flav a răspuns:

Adevarul e ca nu stii sa scrii, ai poza de pitipoanca (cu tentativa aia de prune la vedere) si schema asta de-a ne juca cu filosofia nu merge oricui, asa ca renunta.

| FucktheSystem a răspuns:

Dificilă întrebare...
Cred că totuși aș prefera lumea mea imaginară. Adică ai nzis că voi fi distrusă, presonal prefer să fiu mințită decât să aflou că viața nu mai are rost... Bine acum depinde despre ce adevăr e vorba, poate în unele cazuri aș prefera să aflu adevărul.

| Necrophagist a răspuns:

Ce nu ştii nu te afectează, aşa că prefer să îmi pun ochelarii roz chiar dacă calc în ceva moale

| costis a răspuns:

Ai pus o conditie aiurea ( daca stii adevarul vei fi distrus). Dar, ma rog, e "exercitiul" tau.

| AndutzaAndu a răspuns:

Prefer să știu adevărul decât să trăiesc în lumea mea roz, oricât de rău ar fi acel adevăr.

| Nalmeena a răspuns:

Adevarul doare. Dar in acelasi timp, adevarul este cea mai puternica arma pe care un om o poate avea. Aleg adevarul.

| VacutzaRoscata a răspuns:

Bine ca copiezi si tu intrebarea lui NOname straight face

| Kat123456 a răspuns:

As prefera sa stiu adevarul chiar daca ar dura decat sa traiesc intr-o lume falsa

| Afdsa a răspuns:

Adevărul,bineînţeles.De ce să cred în ceva ce nu este adevărat dacă asta este realitatea în care trăim? Prefer să ştiu,oricum chiar dacă aş încerca să trăiesc în viaţa aia roz plină de fluturaşi şi floricele nu aş putea, nimic nu stă în loc, nu e perfect, mereu trebuie să se întâmple ceva rău.

| BruneTTe a răspuns:

As vrea sa stiu adevarul. M-as simti rau pe moment dar in timp as incerca sa imi gasesc adevarata lume roz.

| forever4you a răspuns:

Urasc cand lumea ma minte! oricat de dureros ar fi acel adevar, este adevarul si vreau sa-l stiu, am fost pusa in situatia asta si stiu cum e, ce fel doare, chiar daca mai bine era intr-o minciuna...prefer sa stiu adevarul.

| vibeantonio a răspuns:

Pai eu le-am trait pe amandoua intai a fost asa fals roz si dup, pac adevaru si de 1 luna tot distrus sunt

mai nici una

| veronica5390 a răspuns:

Eu as opta pentru adevar decat sa traiesc in lumea "roz, falsa si imaginara".

| RagazzaDiPapa a răspuns:

Cred ca as prefera sa traiesc in lumea mea roz:X

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prefer sa iti raspund prin versurile unei melodii:
So here we are
We are alone
There’s weight on your mind
I wanna know
The truth, if this is how you feel
Say it to me
If this was ever real

I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts me
I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts me
I want the truth

So this is you
You're talking to me
You found a million ways to let me down
So I'm not hurt when you're not around
I was blind
But now I see
This is how you feel
Just say it to me
If this was ever real

I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts me
I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts me

I know that this will break me
I know that this might make me cry
You gotta say what’s on your mind, on your mind
I know that this will hurt me
and break my heart and soul inside
I don’t wanna live this lie

I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts me
I want the truth from you
Give me the truth, even if it hurts
I don’t care no more, no
Just give me the truth, gimme' the truth
Cause I don’t care no more
Give me the truth
Cause I don’t care no more, no
Just give me the truth
Give me the truth[4x]
Cause I don’t care no more, no

| Lariisa a răspuns:

As prefera adevarul chiar daca odata cu adevarul imi voi da seama ca numai are rost si voi fi distrusa.Pentru ca in minciuna cat se poate trai? Foarte putin, ulciorul nu merge de multe ori la apa si este mult mai dureros sa afli ca totul a fost o minciuna ca a fost doar o iluzie de a ta.happy [ Adevarul doare pe moment, dar mult mai dureroasa este minciunawinking ]