| jmarley a întrebat:

Ce calitati ar trebui sa prezinte omul perfect?

35 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Perfectiunea reprezinta lipsa defectelor, de aceia perfectiunea poate fi relativa. Pentru mine perfectiunea reprezinta imperfectul alcatuit din niste caracteristici armonizate frumos.

| Coloringthevoid a răspuns:

Nu exista omul perfect.Imagineaza-ti toate calitatile si punele intr-o persoana.Perfectul poate insemna si lipsa defectelorhappy

| Sn4k3 a răspuns:

Omul perfect, este omul fara defecte asa ca poti sa iti imaginezi si tu. big grin

| jmarley explică (pentru T0T):

Ce caracteristici?

| jmarley explică (pentru Sn4k3):

Ce defecte?

| jmarley explică (pentru Coloringthevoid):

Numeste cateva calitati....sau defecte

| AirănMeidăn a răspuns (pentru T0T):

De acord

| T0T a răspuns (pentru jmarley):

Fiecare are oglinzile asezate intr-un mod diferit, si luminile isi modifica intensitatea si traiectoria pe baza pozitionarii oglinzilor pentru ca lumina sa atinga acelasi punct. Pentru a putea atinge ceea ce unii numesc suflet...

| jmarley explică (pentru T0T):

Bun raspuns...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu moara niciodata. Ce zici? Merge?

| T0T a răspuns (pentru AirănMeidăn):

winking E bine ca suntem pe aceiasi lungime de unda.

| jmarley explică (pentru anonim_4396):

Chiar fuge

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru jmarley):

Bine ca nu propulseaza.

| justjohn a răspuns:

Scrie despre el in Biblie, ia dai o fuga si cauta tongue

| sappy a răspuns:

Nimeni nu trebuie sa fie perfect sau sa caute perfectiune dar calitatiile ne fac sa fiim cat mai umani! Pentru mine calitatiile primordiale sunt: cumpătat,demn, integru, meticulos, modest, onest, perseverent, pragmatic, realist, responsabil, sensibil, spontan, sufletist, vizionar!

| Anonim340 a răspuns:

Omul perfect nu exista...niciodata nu va exista. Gandeste-te ca si Satana a fost un Înger, deci si omul perfect este doar un om...

| Fatamuntilor a răspuns:

Perfectiune nu exista!
Pentru a ne apropa de perfectiune, trebuie sa avem si defecte.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Cu siguranta sti cum sa explicihappy

| Coloringthevoid a răspuns (pentru jmarley):

Sincer nu-mi vine nimic in minte.Dar idea de baza este aceasi.Nimeni nu poate sa atinga perfectiunea si sa fie pe placul tuturor oricat ar incercahappy

| T0T a răspuns (pentru Coloringthevoid):

Merci L. Sincer mi-ar fi placut sa fiu la nivelul tau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde pentru cine este acest om perfect. Unora le plac oamenii aroganți așa că, pentru acei oameni, aroganța nu mai e un defect ci o calitate. Sper că înțelegi, am o exprimare tare obscură.

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Din raspunsul tau deduc ca te-ai uitat la death note, si faptul ca mi-ai spus L in loc de rules13 imi confirma teorialaughing

| T0T a răspuns (pentru Coloringthevoid):

M-am uitat. Si mi-a placut. Si am dovada ca nu ai murit, deci teoria mea se confirma. L e prea destept sa moara asa pur si simplu.

| RAY a răspuns:

Daca nu am fi ipocriti am fi perfecti cu toti

| Coloringthevoid a răspuns (pentru T0T):

Eu stiam de existenta ingerilor mortii inaintea oricui si am prevazut moartea mea asa ca am gasit o cale prin care sa folosesc asta in folosul meu.

| FunkyGurl a răspuns:

Nu există perfecțiune.

| danielut a răspuns:

Nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Heri Poţă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://i.imgur.com/kPuD9ft.jpg

| Simona101 a răspuns:

Un singur cuvant :
Gentalman