| andreea3000ify a întrebat:

Cum trebuie sa fie pentru voi un prieten adevarat, un prieten perfect? ce calitati ar trebui sa aiba?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Sa fie respectuos, sa ma accepte asa cum sunt, sa avem incredere unul in altul, sa fim alaturi la bine si la greu, sa ne distram impreuna, sa fie cinstit, bun la suflet, iubitor de animale si natura, sa ne ajutam intre noi si mai ales sa nu ma paraseasca niciodata pentru un alt "prieten" sau "prietena" care nu il/o respecta. Este cam greu sa gasesti o astfel de persoana in ziua de azi, dar daca suntem noi insisi poate el/ea ne va gasi si ne va alege drept prieten.

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Sincer, in primul rand.Amuzant si sensibil.Carismatic si enigmaticthinking
Ar mai fi multebig grin
Eu sunt mai perfectionista de genul meutongue

| Bacemi a răspuns:

Un prieten adevarat trebuie sa fie mereu sincer, sa fie deschis fata de mine si sa imi ceara sfatul daca are o problema. Trebuie sa ma ajute cand am o problema si sa ma incurajeze mereu. Un prieten adevarat e acel prieten care ma face sa ma simt bine in preajma lui.

| Elena1234456 a răspuns:

Sa fie loial, sa imi dea sfaturi, sa ma critice, sa ma ajute, sa imi ia apararea, sa imi zica adevarul in fata, sa nu imi ascunda nimic.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Cea mai mare calitate care as vrea sa o aiba ar fi acea de a ma intelege!love struck
Sa fie acolo pentru mine oricand am nevoie, sa ma sprijine sa ma faca sa ii acord toata increderea mea.big grin Sa aiba incredere deplina in mine, sa stie sa pastreze un secret si sa nu se supere din orice tampenie.Asa cum fac multi oh go on
Un astfel de prieten este foarte greu de gasit in ziua de azilove struckEu sincer nu am de ce sa ma plang love struckPentru ca am astfel de prieteni insa...mai am si unii care doar profita de bunatatea meawinkingNoroc ca eu sunt constienta de asta si incerc pe cat posibil sa ma feresc de ei big grin

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Să fie acolo când am nevoie de el.

| JeSa a răspuns:

În primul rând, să aibă "cei 7ani de acasă"happy, presupun că de nu ştie să RESPECTE - pe cei din jur, nu va ştie să o facă nici vizavi de cel ce îi va sta aproape.Restul calităţilor, se subînţeleg(în timp), prin atitutidine, iniţiativă.tongue
Baftă.

| Amrita a răspuns:

Hmm.eu cred ca "perfect" nu prea are cum sa fie. Tu ce zici? E aproape imposibil ca un prieten sa fie perfect.
Cat despre mine, apreciez mai multe lucruri la o persoana(loialitatea, increderea, putin si inteligenta etc).

| fly a răspuns:

Cu siguranta trebuie sa raspunda cu fapte.Adica sa demonstreze ca este cu adevarat prietenul tau atunci cand ai nevoie! E usor sa fim prieteni la distractie, dar prietenia adevarata se vede atunci cand unul are nevoie.Sa stie sa asculte, sa stie sa refuze chiar atunci cand e imposibil si sa fie sincer!