| 27moodarian96 a întrebat:

ce carti va plac cel mai mult?

va rog sa-mi povestiti mai pe larg cartea voastra preferata.
nu vreau sa plagiez povestirea de la voi, dar as vrea sa imi readuc aminte de acea carte, sa o retraiesc acum, sa o simt iar.
va rog
multumesc anticipat
apropo... voi mai cititi?
eu de-as avea carti a caror titlu sa-mi placahappy eu aleg dupa titlu si autorlaughing nu dupa succes sau din vorbe, sau dupa ani. am 14 ani si am citit treptele bucuriei de ernest bernea, marele singuratic marin preda, viata pe un peron octavian paler, elevul dima dintr-a saptea mihail drumes... deci... sunt cam grele. dar mie-mi plac

astept povestirea voastra[pe larg plizzzz]

6 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Daca ai doar 14 ani, ar fi bine sa citesti cartea lui Jules Verne "De la Pamant la Luna". Vei avea astfel ocazia sa compari felul in care gandea autorul ca s-ar putea calatori pe acea ruta, cu modul in care, peste decenii calatoria s-a petrecut, efectiv.

| thealchemist a răspuns:

Timpul Rugului Aprins - Andre Scrima

| Klara a răspuns:

Imi place literatura de razboi, desi in scoala am urat istoria.

| uav11 a răspuns:

Carti politiste...de exemplu Agatha Christie - Zece Negri Mititei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corigent la limba romana.
Mi-a placut aspectul infatisat de autor: pierderea unei mari oportunitati, unei vietii mai bune din pricina unei corigente la fel de banale.

| roxxy96 a răspuns:

Eu am citit maitreyi si mi-a placut ff mult
este vorba despre un om (autorul)care lucra pe nu stiu unde si s-a mutat acasa la seful lui iar acesta avea o fata maitreyi si s-a indragostit de ea apoi sau logodit fara sa stie parinti iar sora lui maitreyi i-a zis lu maicasa fara sa-si dea seama ce face ca ei sunt impreuna si apoi o aflat sefu si la dat afara din casa si... oricum e misto cartea chiar porecla mea e maitreyi
PS:cartea e scrisa de mircea eliade
si am auzit de la o prietena ca codul lui davinci e misto da eu nu am citit-o si e scrisa de dan brown