| JesterRO a întrebat:

Ce consecinte credeti ca are efectul de turma cand e vorba de moda in special?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai, uita-te si tu pe strada. Zici ca-s imbracati in uniforme. Culmea e ca la scoala, daca li se propun uniforme, sar in sus si protesteaza ca disperatii.
Oare chiar nu observa ca, pe strada, sunt toti imbracati la fel?
Exista uniforme de cocalari, de pitzipoance, de emo, de rockeri...etc.
Ah...si stai ca vine toamna si vor aparea uniformizantele parpalace de piele!

14 răspunsuri:
Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Stereotipia.

| juniper a răspuns:

Dap

| Ianna33 a răspuns:

Mai intrebi? Uita-te in jur!laughing

| SweetCandy a răspuns:

Am fii toti trasi la indigolaughingsi din cate observ cam asta se intampla... dar in orice turma trebuie sa fie si un berbec, ai vazut se poarta om esarfa sigur trebuie sa fie unul care sa aiba esarfa (ca toti ceilalti, de altfel) insa sa fie ori mai colorata, ori sa aiba un accesoriulaughing

| JesterRO explică:

Haha, cata dreptate aveti toti...
Se pare ca mai avem nevoie de psihologi in tara asta...ca tot intreba cineva "care ar fi meseria de viitor in Romania peste 10-15 ani?".

| Mefisto23 a răspuns:

Uita-te si tu la emo astia, si-o sa intelegi cel putin una din consecinte!

| inna a răspuns:

Mie una imi place sa am propriul stil si sa ma imbrac cum imi sta si place mie.

Daca observ o tipa in liceu ca are o bluza ca a mea, incerc sa evit sa o mai port.

pupimik
| pupimik a răspuns:

In primul rand vom ajunge sa confundam oamenii pe strada din cauza hainelor laughing.
Ce mi se pare mie mai dureros este faptul ca o gramada de persoane sunt fashion victims.Nu se gandesc deloc daca le avantajeaza sau nu imbracamintea respectiva...si efectiv arunca niste haine pe ele care...nu le vin nicicun.La cat de des vad chestia asta...nu`mi mai vine sa rad...ci sa plang (1. le plang de mila lor; 2. imi plang de mila mie...ca mi-e afectata retina de cate pot vedea)

| NimeniCuActe a răspuns:

Pierderea originalitatii happy a unei noi aparitii in moda sau a unui concept in moda happy... lenea intelectuala pentru ca in asa fel noi nu mai creem nimic ci doar ne luam dupa cineva happy

| squib a răspuns:

Pai cred ca cel mai garv lucru care se intampla este ca nu mai exista originalitate din toate punctele de vedere.

| dracky a răspuns:

Cred ca numai un roman s-ar imbraca ca altcineva doar pentru ca este la "moda". Hainele ti le alegi dupa gust si personalitate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O situatie nasoala ar fi sa mergi la o petrecere si sa vezi pe una ca s-a imbracat intr-o rochie identica cu a ta angry

Alta, sa ai o geanta, proaspat achizitionata, sa crezi ca rupi gura targului cu ea in prima zi de scoala si sa ai surpriza sa vezi in curtea scolii inca vreo 15 exact cu aceeiasi geanta laughing that's so frustrating laughing

| dya_4589 a răspuns:

La uniformizare

| cesege a răspuns:

Lipsa opiniei personale, adormirea natiei, aparitia de monstri(Somnul natiunii naste monstri):vezi Hitler=moda uniformei militare, a conceptiei hitleriste.