| BloodyAngel1900 a întrebat:

Ce considerati a fi greseli de neiertat?

Răspuns Câştigător
| VladSilviu a răspuns:

Sa spui ca dumnezeu exista laughing

25 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Noua oamenilor ne este foarte greu sa iertam.Dar pentru a ne feri de amaraciune si neiertare, trebuie sa ne eliberam, si aceasta se face numai iertand persoana care ne-a gresit.Este greu, dar nu imposibil.Cu ajutorul lui Dumnezeu poti sa ierti, oricat de mult te-a ranit aceea greseala.Cel mai greu mi-ar fi sa iert infidelitatea sotului meu.

| harciog a răspuns:

Nasterea mea, nu pot s-o iert.

| ExistaMosCraciun a răspuns:

Nimic nu e de neiertat, daca faci eforturi cu tine insuti. Eu una nu pot trai intr-o stare de inversunare continua, iert dar nu uit.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu poti ierta o crima, ranirea ( la propriu si intentionata ), tradarea si minciuna ( dupa caz ).

| DorelSudoru a răspuns:

Crima,iolul...s multe.
Apropo esti cam luata de val cred...schimba poza aia laughing

| DorelSudoru a răspuns:

Crima,violul...s multe.
Apropo esti cam luata de val cred...schimba poza aia laughing

| Hăgiul a răspuns:

Persoana care nu stie sa ierte.

| TahionN a răspuns:

Un adevarat crestin ar raspunde ca noi oamenii nu avem dreptul sa iertam decat eventual la sfarsitul vietii (asta macar ca o consolare pentru cei pe care ii lasam in urma) si numai Dumnezeu poate ierta.
Ceea ce cred eu, orice poti ierta atata timp cat atitudinea si regretul celuilalt este sincer. In plus de alta, daca ajungi sa fii intr-o situatie in care nu poti ierta, mai mult suferi tu decat cel neiertat.

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Crima,furtul,violenta...Mai sunt?

Oricum...
Sper ca te-am ajutat happy

| gigel68 a răspuns:

Tradarea...

| Musique a răspuns:

De neiertat suntem si noi,uneori.
Exista atatea greseli in lumea asta,uneori,ca sa ierti nu este de ajuns un simplu "Iarta-ma!",nu totul se rezuma la cuvinte,faptele sunt uneori mai eficiente, dar alteori, acestea ne distrug orice clale de iertate.Trebuie sa ierti doar atunci cand cel/cea (sau orice altceva) iti mai poate ofirii incardere ca greseala va putea fii reparata,si daca se poate,sa nu mai fiie rapetata, insa daca inima nu te lasa sa ierti,cand sufletul spune "NU!" chiar daca iti este greu,trebuie sa le asculti.
Poate viata nu este mereu pe placul nostru,dar greselile,cat de mari ar fi,merita,macar pe jumatate ierta-te,mai ales atunci cand cel/cea ce a gresit poate nu stie cum sa ceara aceaa iertare, daca viata este nedreapta, inima priveste inainte si iarta trecutul.

| Flori a răspuns:

Singura greseala:sa poti si sa nu vrei!

| yonutz1 a răspuns:

Eu cred ca toate greselile trebuie iertate.

| bebelusa_9541 a răspuns:

Pentru mine nimic nu ar fi de neiertat, chiar daca nu suport minciuna as trece si peste asta si as ierta greseala daca persoana respectiva dovedeste ca merita sa fie iertata si ca s-a corectat:*

| anDra24h a răspuns:

Pentru mine moartea. Adică dacă cineva ar omorâ pe cineva drag / apropiat mie. Asta chiar nu aş putea ierta-o!

| Adredemesconf a răspuns:

Salut!
Sunt perfect de acord cu Ionutz. Ca Dumnezeu sa ne ierte pe noi, si noi trebuie sa-i iertam pe ceilalti, indiferent de ce au facut si cat de grav este.
O zi frumoasa!

| BloodyAngel1900 explică:

Pentru mine: minciuna, tradarea

| Yoคna a răspuns:

Raspunsul castigator este cea mai proasta, idioata etc. replicastraight face Cum sa spui ca Dumnezeu nu existastraight face Unii oameni nu au mintestraight face Da ma omule cine te-a creat pe tine, furnicastraight face? Sa ne intoarcem la intrebare...eu cred ca furtul,violenta, crima, tradarea...

| dydyx_8055 a răspuns:

Tradarea:-

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Una singura. Tradarea!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prostia e de neiertat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corect Nyx.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista greseli de neiertat.Numai bine.

| aneta a răspuns:

Probabil cele facute cu bagare de seama, cele de care suntem constienti dar totusi le facem, facnd rau celor din jurul nostru, si mai ales de care nu ne pare rau ci chiar ne bucuram ca am facut rau altorastraight face

| DonCorleone a răspuns:

Satanismul!