| prizeFTW a întrebat:

Exista pacate de neiertat? Dacă da, care sunt?

Răspuns Câştigător
| Allen_Yo_1996 a răspuns:

Sinuciderea, omorul si injuraturile de cele Sfinte (doar se pot indrepta)!

7 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Din punct de vedere religios, da (crima, sinuciderea, avortul etc.), insa in afara acestei perspective, totul tine de perceptia fiecarei persoane in parte si de cata gravitate acorda ea unor fapte mai mult sau mai putin discutabile din punct de vedere moral.

| mona a răspuns:

Exista,crima cred ca e unul dintre pacatele cele mai mari

| sublime89 a răspuns:

Nu exista pacate deloc, nici de iertat, nici de neiertat laughing

| Voidwithin a răspuns:

Cred ca sinuciderea.

| sebby27 a răspuns:

Ideea e ca nu e niciodata nu e prea tarziu sa te schimbi in mai bine.

Dar ca sa iti raspund la intrebare:
http://ro.wikipedia.org/wiki/P%C4%83cat_capital

| AndradaRoxana9 a răspuns:

Buna.
Din punctul meu de vedere exista : mândria, omorul ( atât sufletește cat și trupește ) și... minciuna.
Sper ca ți-am fost de ajutor.
Pa, pa!

| LittleAva a răspuns:

Da, si anume pacatele capitale. Sunt 7 la numar: mandria, iubirea de bani, desfranarea, lacomia, invidia, lenea, mania.