| PykyPyky a întrebat:

Ce credeti ca s-ar intampla daca timpul ar fi reversibil?

Răspuns Câştigător
| shnako a răspuns:

Teoria haosului spune ca orice lucru nesemnificativ, in timp, produce schimbari majore.

Un exemplu:
Te intorci in timp si nu te vede nimeni, dar oricum, interactionezi cu ceva. Cineva, e afectat chiar si la un nivel absolut insesizabil de asta. Poate, o frunza cade altfel decat in mod normal. Omul care le strange da inca odata cu grebla. Deja, in corpul sau se mai intampla ceva. In seara aia, omul merge si face sex cu nevasta si o lasa gravida. Dar in timpul cat a mai dat odata cu grebla, spermatozoizii lui se aranjeaza altfel. Ovulul e fecundat de alt spermatozoid decat ar fi fost normal si copilul e altul decat ar fi fost normal, astfel, cineva nu mai exista si exista altcineva. Si sirul schimbarilor minore continua pana cand in timp, viitorul devine total altul.

Deci daca te-ai intoarce in timp, ai sanse maxime sa nu mai existi.

10 răspunsuri:
| DorelSudoru a răspuns:

Ne-am duce dracu

| Rayyy a răspuns:

Bună,
În mod sigur ar fi un haos total. Toată lumea s-ar întoarce în timp pentru a-şi repara greşelile făcute. Studenţii, de exemplu, ar da testele ştiind deja răspunsurile corecte şi astfel s-ar elimina orice tip de ierarhie.
Pe scurt, am fi atotcunoscători şi întreg echilibrul existenţial ar fi dat peste cap.

| Borgir a răspuns:

Nu ar mai exista multe reguli.

| Dreamer a răspuns:

Pai ar fi un haos total:
1) Nu am mai invata din greseli
2) Am fi prea multi oameni pe pamant
3) 22 milioane de romani ar castiga saptamanal la lotto...1 Leu fiecare
4) Nici macar nu vreau sa ma mai gandesc...

| solumaam a răspuns:

laughing
Ne-am putea intoarce in timp!
Din batrani am ajunge copii laughing

| Nicky29 a răspuns:

Ce mai intrebare... Eu consider ca timpu nu exista.

| Ion a răspuns:

Intrebarea ta nu da prea multe detalii asa ca iti spun asa cum interpretez eu. imagineaza-ti ca ar fi posibil ca sa retraiesti o singura zi. cum a zis si einstein, timpul, daca mergi cu o viteza destul de uriasa, creaza o bucla. deci ai retrai o singura zi vesnic si nu ai mai putea sa scapi din acea zi. te-ai bloca in bucla aia. sau te intorci odata in timp si apoi schimbi viitorul si tu nu mai existi. pentru mine mai fain ii asa cum ii acum, se duce intr-o singura directie iar eu ca un crestin convins, cred in viata vesnica de dincolo asa ca nu sunt suparat ca se termina.

| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Pai cred ca nu am mai avea loc pe pamant atatia oameni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am incepe mereu de la capat.Totul s-ar repeta.

| YTBDrawingBase a răspuns:

Ar fi la fel