| Udar a întrebat:

Ce credeti? http://www.descopera.ro/......rintre-noi

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Absurd. Numai Dumnezeu hotaraste ce se va intampla cu noi. Poti sa fii si cel mai inteligent om. :O

13 răspunsuri:
| Alphawolf a răspuns:

Este posibil in cazul in care afirmatia din reportajul pe care l-am vazut mai demult pe Discovery, ce se referea la un fel de meduze care se regenerau este adevarata.

| Bacemi a răspuns:

Este posibil asa ceva si Dumnezeu ne va lasa sa continuam cu aceste experimente. Dar pana intr-o zi. Daca aceasta tehnologieva fi inoculata nu vom mai fi copia lui Dumnezeu. Nu vom mai fi umani. Ne va afecta modul de gandire si evolutia.

Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Am aflat articolul dintr-un ziar. Din partea mea, nu îmi pasă, eu vreau doar să îmi trăiesc bătrâneţile fără niciun ajutor care să îmi dea un surplus de ani.happy

| costi a răspuns:

" Pana acum, oamenii de stiinta au reusit sa reduca procesul de imbatranire la forme de viata inferioare si mai este doar un pas pana la obtinerea acestui efect si la mamifere." - asa zice acolo in articollaughing mie mi se pare foarte haios ca in toate descoperirile legate de prelungirea vietii, cum functioneaza viata, etc, toti oamenii de stiinta 'mai au doar putin' pana afla tot tot. si tot timpul e lasata in coada de peshte treaba. acum, intrebarea care se pune: cat de mult a evoluat stiinta? raspunsul gata primit de la tv este: "muuuuuuuuuuuuult". eu cred ca nu a evoluat chiar atat de mult pe cat se lasa sa se creada, tehnologia actuala are foarte multe limitari, si nu tehnologia e cheia, ci conceptul din spate, ideea. iar ideea despre cum am putea determina contracararea imbatranirii pe termen lung, astfel incat sa nu afectam intregul organism uman, nu mai vine odatahappy sa ne gandim doar la cazul construirii rachetelor: fara un concept cat de cat corect de spatiu si de timp adus de einstein in fizica, nimic nu s-ar fi facut. deci eu astept ideea, si mai putin ultratehnica aia care facuta fara cap, ramane tehnica si atat

| juniper a răspuns:

Cat de super este, abia astept happy Voi avea 35 de ani pana se descopera.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu stiu daca e adevaratwinkingDepinde numai de Dumnezeuwinking

| xibalba a răspuns:

Tot ce se poate, eu cred ca poate fi adevarat, stiinta a avansat mult. Dar sincer... m`as plictisi sa traiesc 1000 de ani.

Răspuns utilizator avertizat
| Bishop a răspuns:

Da...eu sunt ala. Da' nu mai spuneti la nimeni don't tell anyone

| Doa'Do a răspuns:

Doar presupuneri.

| conflict a răspuns:

Salut!
@bacemi are perfecta dreptate, intr-o zi, dumnezeu se va supara, va despica cerul ca pe-un fermoar, va baga capul pe-acolo sa se uite spre noi si va striga la catre pamant, toti se vor uita in sus in afara de cel care traieste 1000 de ani si asa il vom recunoaste cu totii uitandu-ne uimiti la el ca nu-l priveste pe atotputernicul; atunci el simtindu-se stanjenit se va uita si el in sus, dupa care va tipa de bucurie : " multumesc big brother ca m-ai ales pe mine ". Hai, un la revedere placut! La anul' si la multi ani, sa traiti 1000 de ani!

| m4r1n a răspuns:

Nu prea cred.Numai Dumnezeu hotaraste cat traim.Stiinta spune multe lucruri... dar asta nu inseamna ca toate sunt reale.Se afla printre noi omul care va traii 1000 de ani? Cine e acela daca tot stiu de ce nu ne spun si noua? Raspuns : pentru ca nu stiu!

| jimini2004 a răspuns:

Da nu inteleg cum sa nu iti convina sa traiesti 1000 de ani? imagineaza ti numai cate sunt de facut pe lumea asta si mereu spunem ce? Nu avem timp si de aia, viata e scurta, etc...ai trai practic mai multe vieti, ai putea fi in sfarsit cine vrei sa fi fara sa te mai gandesti la timp.Nu stiu ce sa zic, eu unu vad altfel asta, ca pe o oportunitate de a experimenta o viata plina de evenimente si spirituala si nu numai. dar e doar parerea mea normal...