| Filozoful a întrebat:

Ce credeti voi despre sfarsitul timpului? dau funda celui mai bun raspuns.

12 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

In primul rand timpul e foarte relativ. Fata de lumea fizica, de exemplu, in lumea astrala, sau alte planuri, perceptia timpului e foarte distorsionata, de altfel, timpul exista pentru ca noi l-am inventat ca sa existe. Universul nu are inceput si sfarsit, are doar o ciclicitate, o fractalitate, o infinitate... In consecinta, timpul, nu exista ca si esenta. Si astfel nu exista nici sfarsitul lui.

| wales a răspuns:

Noi traim pe acest pamant in timp si spatiu,conform legilor fizicii,mai exact a doua lege a termodinamicii,totul are un grad de uzura, se degradeaza treptat.
Mai devreme sau mai tarziu si acest timp se va opri, totul se va sfarsii. Apocalipsa 21:1.

| NoChanceForUs a răspuns:

Filozofule...timpul e relativ.

| Andrei7520152 a răspuns:

Pe bune despre sfarsitul timpului? sau despre sfarsitul lumii? ma rog; timpul (+spatiul) a avut un inceput in univers. se poate concepe ca va avea si un sfarsit. Putem fi destui de siguri ca noi nu o vom apuca insa...

| dexro a răspuns:

Este paradoxal, sfarsitul timpului forteaza ca netipul sa aiba un inceput... cum poate ceva ce nu este atins de timp sa aiba un inceput?

| AlxMro a răspuns:

Timpul. nu se va sfarsi niciodata, iar daca timpul se va opri noi nu vom realiza asta pentru ca atata " timp" cat noi rationam si constientizam cum putem spune ca timpul se va opri? Doar Dumnezeu stie ce se va intampla cu adevarat!

| WR104 a răspuns:

Sfarsitul timpului doar pentru rasa umana o sa fie nu pentru intreg universul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca nu exista.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Chinezii au o urare; fie sa traiesti vremuri interesante.de aia ma bucur eu de toate zilele in care deschid ochii dimineata.adunate una cu alta,cu bune cu rele, ale mele ale lumii, chiar traim vremuri interesante.si sunt din ce in ce mai curios, daca va fi vreodata mai bine.nu ca mi-ar fi rau acum.dar prin comparatie regret ca sunt oameni care o duc mult, mult mai rau ca mine. timpul? da vad ca se scurteaza ziua din ce in ce mai mult.simt asta. poate este o iluzie,poate ma insel,dar tind sa cred ca, asa cum am citit niste profetii si cum auzii de pe la bunici,ziua va deveni ceas.iar printre acele semne mari, care se vor intampla in cer si pe pamant, se numara si cele trei zile de intunerec de la sfarsitul timpului.nu al lumii.al timpului.fiindca dupa aia va fi altfel.sant si eu curios cum e posibil sa se contracte timpul in asa fel incat ziua sa aiba tot 24 de ore dar sa treaca repede cat una singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu putem vorbi de sfirsitul a ceva inexistent.

| LegendGood a răspuns:

Si eu cred ca nu va exista sfarsitul lumi fiind ca doar Dumnezeu stie cand va fi daca va fi straight face

| msdro2 a răspuns:

Eu cred ca sfarsitul timpului la tv sunt numai prostii ca in 2012 va fi sfarsitull prostiiii doar dumnezeu stie cand se ve sfarsii timpul posibi dupa 100000 de ani naaa doar dumnezeau stie.