| adutzadragutza a întrebat:

Ce credeti despre sfarsitul lumiii? Argumentati. Cel mai bun raspuns primeste funda happy

Răspuns Câştigător
| TraficantaDeVisee a răspuns:

Apocalipsa nu o sa existe niciodata fiindca si in 2000 s-a spus ca va veni sfrsitul lumii dar nu a fost asa. Macar daca un raspuns de al oamenilor de stiintza sa fie real (dar ma indoiesc). Niciodata o teorema de al lor u a restiata nici macar un an. In privinta sfrasitului lumii eu nu cred asta, bine poate un meteorit se indreapta spre pamant dar cine stie poate isi ba schimba traiectoria sau ar mai fi o modalitate sa il distrugem chiar noi cu o racheta. Nasa il loc sa se ocupe sa distruga acel meteorit ne baga pe noi in zaivadoace si sperieti cu emisiunile lor despre apocalipsa. Dca chiar s-ar intampla sa vina apocalipsa trebuie sa incercam sa ne pregatim dinainte adica : se ne facem rezerve de hrana, sa se construieasca locuri speciale unde sa ne adapostim de meteorit s. a.
Sper ca te-am ajutat pa, pa!

11 răspunsuri:
| haiZI a răspuns:

Exista masinarii zburatoare sub forma de prototipuri.Nu sunt eficiente din punct de vedere al costului de fabricare foarte mare, fiabilitatii si autonomia scazuta. Dar peste 1 secol e firesc ca tehnologia va fi destul de dezvoltata si acestea vor deveni avantajoase, mai ales ca strazile sunt tot mai aglomerate si traficul in orasele mari este infernal. Sfarsitul lumii va fi probabil nu dupa descrierea bibliei, ci mai degraba o sa distrugem planeta singuri, asta daca nu facem ceva in privinta modului agresiv in care o exploatam.pa pa

| haiZI a răspuns:

Scuze, raspunsul era partial pentru o alta intrebare similara.

| Andr3yCzz a răspuns:

Nimeni nu stie inca daca va fi sau nu sfarsitul lumii
Eu sincer cred ca va fi dar se va produce incetu cu incetu`
Daca nu cumva deja a inceput (soarele, radiatii, etc)
Deci, da ...va fi sfarsitul lumii dar peste mult mult timp happy

| RMihai a răspuns:

Pai, sfarsitu lumi nu va veni nu acum, nu dintr-o data planeta noastra ca si celalalte depind de soare, se stie ca soarele este o stea care se consuma incontinu, s-a demonstrat ca intr-un aprox 1 miliard de ani soarele va exploda si odata cu el tot sistemu solar in care ne aflam, nimic nu dureaza la nesfarsit totu se naste din explozie si se distruce prin explozie, pana atunci noi o sa mai trecem prin muuulte... poate chiar o sa dispara rasa umana de pe pamant

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu vine mai copila. Hai lasa-ne si pune mana pe carte numai sta pe net la prostii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sfarsitul lumii va venit pana la urma dar nu acum, nu dintr-o data, planeta noastra ca si celalalte depind de soare, soarele se afla in continua stingere in aprox 1 miliard de ani se va consuma adica va exploda si o data cu el tot sistemu nostru solar, este stintific demonstrat, poate pana atunci ne aruncam noi in aer cine stie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine totul tine de religie.
Nu cred in sfarsitul lumii, acesta nu va fi anuntat.
Se va intampla la a doua venire a lui Iisus, intr'o fractiune de secunda.

xoxo

| RuXx_9720 a răspuns:

Sincer?! eu nu cred ca sfarsitul lumii o sa vina in 2012... desi asa se zice.In Biblie scrie ca sfarsitul lumii va incepe cu 7 ani de apocalipsa, asta insemnand foame, criza, inundatii etc. adica ce e acum dar:in tabloul cu Iisus al lui Da Vinci exista un cod (in tabloul Masa cea de taina) care zice ca sfarsitul lumii va veni dupa anul 4000.Sunt multe teorii despre asta thinking acum eu atat stiu. funda?big grin

| Teodora777 a răspuns:

E o tampenie asta cu sfarsitul lumii...cine poate crede o asemenea prostie scuza-ma ca spun dar este un FRAIER numai Dumnezeu stie ce va fi in 2012, deci asta cred eu despre 2012.

| 1C3M1ND a răspuns:

Nimeni nu poate raspunde asta o stie Dumnezeu tongue si apropo is prostii astea de la radio, apropo crede cineva ca o sa existe peste 1 secol sau mai mult masini zburatoare? tongue

| Curiosul_2055 a răspuns:

Daca interpretezi cum trebuie sfarsitul lumii prezentat in Biblie, sa stii ca iese foarte bine.
Meteoritul ala de care se zice ca se apropie de pamant si nu se ocupa nimeni de el, de fapt s-au ocupat deja, dar ei tot zic ca o sa loveasca pamantul doar pentru a ii declara eroi internationali pe cei care il distrug.
tot felul de boli sunt pe pamant, WTC, Katrina, Inundatii, eruptii de vulcane, Tsunami, razboaie, otrava in mancare, astea nu-s semne ale sfarsitului lumii? Poluare, rasismul, saracia oamenilor, aste nu-s tot semne? Radiatia solara, lipsa locurilor de munca, etc, toate duc la un sfarsit al lumii, incet dar sigur.
Urmeaza un razboi mondial care sa accelereze aceste lucruri.