| Clannad a întrebat:

Ce defineste o persoana?

Răspuns Câştigător
| blondissima a răspuns:

Faptele. E usor sa spui ca esti, si sa pari a fi. Ceea ce oamenii spun, ceea ce oamenii fac, si ceea ce spun ca fac, sunt trei lucruri diferite.

16 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Mai bine n-ar defini-o nimica.

| DorelSudoru a răspuns:

Caracterul si frumusetea exterioara

| miradoniz a răspuns:

hee hee când cineva da în tine, afli foarte repede ca e dincolo de orice definițiehee hee de ce ar fi altfel în rest?hee hee

| Bogdanux a răspuns:

Personalitatea si modul de gandire.

| AlxMro a răspuns:

Ratiunea.

| valThina a răspuns:

Cre ca personalitatea defineste o persoana asa in mare, apoi celelalte lucruri

| Punishment a răspuns:

Personalitatea si inteligenta.

| IoanaTempah a răspuns:

Caracterul si creativitateabatting eyelashes

| UPSsss a răspuns:

Personalitatea

| ZambetulNebuniei a răspuns:

Trasaturile morale

| Lokii a răspuns:

Caracterul!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Amprenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O persoana, in termenul sociologic si psihologic, reprezinta un individ (fiinta umana) care poseda, din punct de vedere strict social, status si rol social, pe care le indeplineste. Asadar o persoana nu este o personalitate sau un caracter, cu originalitate sau gandire. Termenul de persoana are conotatii strict sociale, nu si psihologice.
Si ca s-o pun in limbaj popular (pentru tot neamu'), o persoana este acel individ care este cineva intr-o societate (are un nume, un statut social, un rol - fiu/parinte/frate/director/cersetor/toate acestea), si nu ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gândirea.

| Adrianetc a răspuns:

Caracterul, personalitatea, originalitatea, gandirea

| Domino a răspuns:

Fizic, psihic, creier, bani, credinta, fapte bune si rele, viciile sale, virtutile sale, culoarea pielii, nationalitatea... depinde din ce punct de vedere priveste cel ce defineste.