| denisinho32 a întrebat:

Ce este Frumosul? Mai exact, se poate masura frumosul?

9 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Nu se poate măsura pentru că e ceva extrem de subiectiv.
Frumosul e ceva ce încântă, ceva ce admirăm şi ne bucurăm de existenţa acelui ceva/cineva pentru că este armonios, graţios, echilibrat din punctul nostru de vedere.

| 4b a răspuns:

Frumusetea e data de lumina din inima, nu cea exterioara pentru ca e trecatoare...

| andrei a răspuns:

Depinde de fiecare persoana. Se poate ca tie sa-ti placa ceva si mie nu. Nu se poate face o scala gradata si sa zici ca de aici pana acolo e urat si dincolo e frumos.

| Gabica a răspuns:

Frumosul se afla in cel care priveste, pentru ca el poate considera o persoana minunat de frumoasa, dar altcineva sa o considere urata.Frumusetea vine nu doar de la infatisare,ci din orice lucru marunt,minor,dintr-un zambet, o lacrima, un gest, un simplu cuvant...
Si frumusetea nu se poate masura, fiecare om este subiectiv cand defineste frumusetea.

| neutrino a răspuns:

Uratul este masura frumosului.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Frumosul nu exista, el este doar o cosmetizare continuua a eului prezent

| Intelligence a răspuns:

Frumosul/frumusetea e relativa..sta in ochii privitorului happy.

| Warhead a răspuns:

Poţi să măsori frumuseţea. Pot zice despre o tipă cu ochii negri că e,, frumuşică", iar despre una cu ochii albaştri-gri că e,, foarte frumoasă".
E relativ. Subiectiv. Ţie poate îţi plac fetele cu păr blond, poate altuia îi plac tipele brunete.

| Ankuuuu a răspuns:

Frumusetea vine din interior deci cred ca in bunatate se masoara si in iubire. Pentru ca frumusetea exterioara e doar un "ambalaj".