| anonim_4396 a întrebat:

Ce este iubirea? Exista iubire eterna?

12 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Cind ai atins-o inseamna ca ai atins cel mai inalt stadiu al constiintei tale.

| BebeStrumf a răspuns:

Iubirea e sentimentul puternic gasit printre oameni, ce le da viata sau ii face sa traiasca.

| DianaScorpio a răspuns:

Eu zic ca este cel mai pur sentiment pe care omul il poate simti si care ne apropie de divin. Sau asa cum a spus harciog, cand o atingem, inseamna ca am atins cel mai inalt stadiu al constiintei noastre.
Cat despre iubire eterna, da, exista. De fapt cred ca orice iubire adevarata este eterna. Chiar daca de exemplu doi oameni sa zicem ca dupa ce s-au iubit isi reconstruiesc viata cu altcineva, daca s-au iubit cu adevarat, o bucatica, poate chiar o bucata mare din acea iubire, va ramane in sufletul lor pentru totdeauna.

| miradoniz a răspuns:

Din momentul în care ai învățat sa iubești, speri sa fie eterna...atât e de minunata... ajunge sa o vrei, sa o cauți din tot sufletul și e acolo

| MenInShadow a răspuns:

sincer? habar n-am, insa nu ma sperielaughing se spune ca iubirea de multe ori doare, dar nu ma deranjeazalaughing
Iubirea este pentru mine ceva nou, si trebuie sa descopar, sunt curiostongue si asa ar trebui sa fii si tu, si multi, sa nu va fie frica de aceste sentimentelaughing si daca nu exista iubirea eterna, merge si temporaralaughing

| MenInShadow a răspuns:

Oooo, da, si se spune ca daca crezi cu adevarat in ceva acel ceva v-a exista, sau v-a fii etern

| Shammal a răspuns:

Eu sunt iubire; iubirea exista iar calitatea existentei este de a exista, din moment ce exista va exista etern (tu in intrebare afirmi ca exista)

| caractere a răspuns:

Iubirea poate fi eterna dar niciodata nu va avea aceeasi intensitate!

| Whiff a răspuns:

Iubirea e cel mai frumos sentiment pe care il poti simtii vreodata. Acum, iubire eterna, probabil ca exista.

| AloneQsFini a răspuns:

Nu exista.
Ce spui tu se numeste ataşare de moment.
Pa pa.

| SamSon a răspuns:

Pentru.fiecare om,, iubirea'' seminifica ceva! Daca intrebi diverisi oameni fiecare o sa iti zica altceva.pentru.unii inseamna cand 2 suflete se unesc.pentru.altii relatii amoroase...si tot asa
pentru. mine iubirea eterna e atunci cand doua suflete se unesc pentru. toata viata si iti impart zilele cu bune si rele impreuna happy

| Sarmalutza_3853 a răspuns:

Iubirea e doar o stare euforica. Nici de cum un sentiment.