Întrebare recomandată | SashaSiAtat a întrebat:

Ce este miscarea browniana?

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Miscarea browniana se refera la o miscare in care nu exista reguli. Este o miscare 'la intamplare'.S-a 'definit ' asa ceva referitor la moleculele aerului care se misca in functie de curenti de aer necontrolabili. Poti sa spui si de miscarea oamenilor printr-un oras.Privit de sus: fiecare are regulile lui, per ansamblu e o miscare neanticipativa.
Asta daca vrei sa stii intelesul. Daca vrei o definitie academica, cerceteaza dictionarul sau lucrari de specialitate.

2 răspunsuri:
| EnciclopediaProstiei a răspuns:

O babilonie in stiinta.