| AlwaysCoke a întrebat:

Ce este perfectiunea?

17 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

E o fata-morgana:cu cat crezi ca te apropii de ea,cu atat se indeparteaza; calatori in desert sau calatori prin viata,urmarim o iluzie.Din fericire, ratiunea vegheaza si putem fi fericiti; sau iubirea, daca vrei...

| MeScorpion a răspuns:

Albul este perfectiune, nu ai auzit niciodata expresia "cearceaf perfect alb"?

| DorelSudoru a răspuns:

O curva

| mgtow a răspuns:

Tot ce face o persoana e corect, nu are nici o greseala.

| zdrangoi a răspuns:

Suma imperfectiunilor luate cu semn schimbat!

| SkittlesNuMaiTrecePeAici a răspuns:

Buna
Un cerc cu diametrul egal cu infinit.

Sper ca te-am ajutat happy

| Dash a răspuns:

Ceva imposibil.

| Rapunzell a răspuns:

Dumnezeu.

| MadnessCaffe a răspuns (pentru Rapunzell):

Intrebarea a fost "Ce este perfectiunea" nu cine este perfect.

E o pierdere de vreme sa incerci sa iti explici perfectiunea pentru ca ea nu exista pe Pamant.

| Gabonne1982 a răspuns:

Un "Tot" unitar, ajuns la desavarsire, eliminand tot ce este neadecvat naturii sale

| Fishhh a răspuns:

E "chestia" care o cauti degeaba, perfectiunea se atinge involuntar nu prin disperare

| iEmonel a răspuns:

Eu sunt perfectiunea. Singura fiinta din Univers care nu are nici un defect.

| AlwaysCoke explică (pentru iEmonel):

Inseamna ca esti cam trista intr-o lume imperfecta laughing

| Ralu20 a răspuns:

Perfectiunea este cea ce nici un om nu o sa o intalneasca.Singurul perfect din univers este Dumnezeu.

| grigoras1234 a răspuns:

Poti explica prefectiunea folosind doar termeni care definesc imperfectul.Perfectiunea este starea pura, in care totul exista si are scop, in care fiecare lucru este acolo unde trebuie sa fie si nimic nu tulbura nimic

| AlwaysCoke explică:

Zdrangoi te aproprii happy

| bupy a răspuns:

Nu nici Dumnezeu nu e perfect,daca ar fi fost,de ce ne-ar fi creat,nici El n-a putut prevedea, viitorul Satan\Dumnezeu sunt o moneda cu doua fatete, nu de aia Satan(Lucifer)e inger decazut, face parte din Dumnezeu.
"Raul&Binele" sunt complementare.
Perfect e acela, care e peste "Bine" si "Rau".big grinwinkinghappy