| 0Dragos0 a întrebat:

Ce fac plantele iarna?

Răspuns Câştigător
| MenInShadow a răspuns:

Majoritatea plantelor, nu mor. cum stii, copacii intra in amortire. deci alte plante, poti zice ca intra intr-un fel de moarte, mor la exterior, unde iese prin pamant, dar in intrior, radacinile din pamant sunt sanatoase toata iarna. Daca esti undeva un e frig si nu ai o casa in jur, si esti mort de somn, sapi o groapa, intrii in ea, te ingropi cam pana la gat cu pamant si o sa-ti fie cald. asa si cu radacinile plantelor.

3 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Hibernează ca urșii.Eh pe naiba, în realitate urzesc un plan de control în masă a umanității...

Răspuns utilizator avertizat
| Anonimul2011 a răspuns:

Conteaza ce plante ai! Ca sunt flori care rezista numai iarnata ex:Trandafirul iernii care eu am vreo 10 si sunt frumosi dar se vad foarte putin din cauza zapezii deoarece ii alb