| Mădă0611 a întrebat:

A lasat cineva bulbii de gladiole peste iarna in pamant si in anul urmator au rasarit plantele?

2 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Da' cine i-ar lăsa? Tot ce înflorește vara (mă refer la plantele cu bulbi), nu poate rezista în pământ peste iarnă. De obicei, se scot toamna din pământ, se depozitează cu grijă, apoi se replantează primăvara.Și vor înflori suuper!

| TamplaruAnisoara a răspuns:

Eu le-am lăsat intr-un an si au inghetat peste iarna. Doar crinii de gradina nu îngheață si narcisele.