| ..pYtBulL.. a întrebat:

Ce inseamna libertatea pentru voi?

Răspuns Câştigător
| Solothar a răspuns:

E doar o iluzie...

13 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

Capacitatea de a putea alege actiunile pe care le savarsim.

| AvalohAlyn a răspuns:

Posibilitatea de a alege singur si nesilit de nimeni, posibilitatea de ati exprima opiniile si parerile si ceea ce simti fara ca cineva sa se opuna sau sa te incurce, deranjeze.Cred eu

| Razvan a răspuns:

Sa am dreptul sa detest din inima tot ce reprezinta politia, invatamantul si guvernul si sa zic asta in gura mare, fara ca a doua zi sa ma faca sita pe strada un securist

| Marcian a răspuns:

A avea optiuni.
Libertate absoluta - a avea o infinitate de optiuni.

| DakotaRoyse a răspuns:

Să poţi să te exprimi liberi, să poţi să trăieşti fără ca nimeni să nu te încurce degeaba, să poţi să te informezi despre ce şi cum vrei, să poţi să îţi cumperi ce şi când vrei, să locuieşti unde şi cu cine vrei. Adică să îţi fie respectate drepturile pentru că eşti OM.

| pwp a răspuns:

Fara teme, fara scoala love struck

| Raiden a răspuns:

Un ziar laughing

| A_7901 a răspuns:

Sa ai curaj sa alegi ce iti place, sa nu ai inhibitii, sa te exprimi liber prim propria personalitate, fara sa iti fie rusine sau frica de propriile pareri.

| erik a răspuns:

Sa fi liber, iertat si iubit.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa simti ca nu esti constrans de nimeni si nimic ca poti zbura ca nu esti ingradit ca poti face ce vrei dr nu ai nimmic de facut ...sunt 1 milion de raspunsuri

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii constient ce esti, cine esti, si ce poti deveni, sau ce vei deveni daca nu faci ceva. Este vital, altfel libertatea ramane o iluzie.
De aceea cunoasterea adevarului te face liber.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@pYtBulL esti stupid ca si rasp pe care l.ai funditatwinking