| DarkOrbitMoon a întrebat:

Ce inseamna pentru voi ura?
Ati urat vreodata?

Răspuns Câştigător
| BeyondTheDarkSun a răspuns:

Nu am urât,n-am nevoie de această formă de aversiune faţă de o anumită persoană. Desigur,urăsc pe cei ce maltratează animalele, pe cei ce poluează mediul înconjurător, pe cei ce fac mii de oamenii să sufere, sau să moară, etc.Deci,ura generală o "folosesc", dar nu urăsc pe nimeni în mod personal.

13 răspunsuri:
| n1445 a răspuns:

Ura este un sentiment pe care il poti avea fata de persoane, animale, plante etc. A ura inseamna sa nu poti suporta, sa eviti ceva care iti starneste nervi. De exemplu cand iti place cineva si vezi o alta persoana de acelasi sex cu tine vorbind cu persoana respectiva, esti gelos, iar daca vezi ceva dubios incepi sa o/il urasti. Sa nu mai vrei sa o/il vezi niciodata.

| OnuOnulică a răspuns:

Ura este un sentiment puternic, nestăpânit, de antipatie intensă sau de dușmănie față de cineva sau de ceva. Ura poate fi considerată ca forma extremă a disprețului sau a antipatiei.

| Mădă0611 a răspuns:

Incapatanare plus neputinta, pe langa ca e ilegal sa omori pe cineva, nu as putea trai cu asa ceva in minte.
Da, urasc niste persoane din cauza carora nu am liniste.

| sublime89 a răspuns:

Atunci cand inveti sa nu mai urasti pe nimeni si nimic ai cea mai implinita viata.

| Duucu a răspuns:

Doar țiganii poartă ură.
No, că vin eu cu cumnatu și soția și ăți bate nepotu.

| OOOLEOOO a răspuns:

O emotie ce iti ofera o stare de putere, dreptate si razbunare pentru o perioada scurta de timp!

| dracu14 a răspuns:

Din asta traiesc, cu ea ma hranesc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ura o consider un inceput de nebunie

Răspuns utilizator avertizat
| piTiCcu a răspuns:

Un sentiment care iti da o deosebita forta si putere, iti starneste ambitia, ca mai apoi sa iti ia inapoi inzecit tot ce ti-a dat si ce nici nu ti-a dat.Bye!

| Essencest11 a răspuns:

Ura reprezinta un sentiment injust ce nu il agreez.