| AvalohAlyn a întrebat:

Ce iti aduce alinare cand suferi?

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mereu ma simt mai bine dupa ce vorbesc cu cineva, urasc sa tin sentimentele negative in mine, ma consuma si mai mult.

| Uvox a răspuns:

O bere rece si un parasinus sau o aspirina. Tie?

| Aurora99 a răspuns:

Autocunoasterea care m-a trimis de fiecare data la concluzia ca dragostea este cea mai puternica si mai vindecatoare forta contra suferintei mele.Pentru asta, a trebuit sa petrec mult timp in solitudine si meditatie.

| sabin89 a răspuns (pentru Aurora99):

Și acolo în solitudine cum ai experimentat dragostea? Ce puteai iubi acolo, pădurea?

| Aurora99 a răspuns (pentru sabin89):

Personal,am meditat intr-un mediu urban,dar da, poti iubi neconditionat si padurea. Poti iubi fiecare moment iar asta mi-a permis sa-mi inteleg trecutul, sa ma iert, sa ma accept si cu alte cuvinte, sa-mi ofer iubire.

| Thyself a răspuns:

Acceptarea faptului că nimic nu trebuie să se întâmple cum vreau eu. O nenorocire care se petrece acum în viața mea este o treaptă către o fericire pe care altfel nu o puteam atinge.

| RR2x a răspuns:

Dorinta de a persevera imi imbunatateste starea de spirit.Mai precis, atunci cand sufar incerc sa invat lucruri noi si sa-mi constientizez greselile.