| 092266 a întrebat:

Ce parere aveti de conceptia sumeriana vizavi de originea umanitatii?

Răspuns Câştigător
| dexro a răspuns:

Mie unul mi se pare foarte interesant, doar ca nu stim prea mult despre conceptia lor... sunt foarte putine scrieri, iar limba este descifrata doar partial. Este foarte greu sa afli ce scrie acolo cu adevarat mai ales pe net unde toti dementii isi dau cu parerea.
Este o conceptie importanta umanitatii in primul deoarece acolo se gaseste sursa tuturor religiilor moderne happy

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai e credibil avand in vedere potopul si ca noe de fapt ar fi transportat material genetic si nu animale vii.cu care ar fi populat pamantul dupa aia. daca ne-am intalni cu o alta civilizatie sau cu cei presupusi vizitatori, fosti zei ...impreunari,modificari genetice, transferari de cunostinte catre bastinosi etc, ar fi lamurite multe lucruri.deocamdata religia crestina si credinta in Dumnezeu si intr-un plan al lui pentru omenire ma face fericit si liber chiar daca nu tot este adevarat.dar samburele de adevar daca e cat un bob de mei, sant fericit sa-l cred.

| 092266 explică:

Eu unul, din cartile pe care le-am citit si documentarele vizionate, tind sa le dau crezare, pentru ca totul se leaga... Oamenii astia cunosteau tot Sistemul nostru Solar, ba chiar mai mult!