| AvalohAlyn a întrebat:

Ce părere aveți de teoria multiversului sau teoria universurilor paralele? Este plauzibilă? Am văzut că cred in ea tot mai mulți oameni de știință.

2 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Astia (oamenii de stiinta care cred in asa ceva) se arunca fix la ceva care ii depaseste, cred in posibilitatea existentei multiversurilor, dar nu in Dumnezeu! Eu cred ca acele chimicale din laborator le-a cauzat niste probleme in cortexul cerebral rolling on the floor.

| Dorotheea21 a răspuns:

Multivers sau universuri paralele nu sunt unul si acelasi lucru? happy
Cred ca cei care nu sunt satisfacuti de ideea creationistilor cu venirea in existenta a tuturor lucrurilor la Big Bang incearca sa imagineze alte posibilitati.
Wikipedia scrie ca ce nu intelegi din Big Bang, trebuie sa arunci imediat in Multivers.
Foarte convenabil. laughing
Cercetatorii despre care spui ca cred in existenta Multiversului au si dovezi? happy