| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre acest paragraf? http://i.cubeupload.com/S4MCXW.jpg

Răspuns Câştigător
| sabin89 a răspuns:

Nu este un text coerent. Incepe cu intoarcerea capului la vederea unui accident, spune apoi ceva despre influenta pe care o poate avea imbracamintea; apoi ce efect poate avea o vreme intunecata. La punctul urmator vorbeste despre sentimentul de repulsie la contactul cu unele animale...Ce pareri sa ne dam la un asemenea ghiveci de idei? Selecteaza una din ele si supune-o dezbaterii. Cat despre sangele rece, sigur ca e bine sa il pastram in orice imprejurare. Cand suntem agitati sau nervosi avem toate sansele sa tragem concluzii gresite.