| anonim_4396 a întrebat:

Ce parere aveti despre asta? Ce credeti ca se intampla in timpul meditatiei?

http://www.youtube.com/watch?v=hBBlNCkzU14&feature=youtu be_gdata_player

1 răspuns:
| harciog a răspuns:

E cea mai mare prostie pe care am vazut-o.Meditatia este un moment sublim, un moment in care stai de vorba cu divinitatea, o stare de non minte totala.Este atit de simplu de atins si, totusi, atit de complicat...Ce fac aia acolo, masurind si vorbind despre mi se pare abureala de doi lei, un fel de a cistiga atentie pentru postul respectiv.Ce vad acolo e ratiune dar meditatia nu inseamna asta si nici inducerea starii la comanda pentru ca nu se poate.