| anonim_4396 a întrebat:

http://www.youtube.com/watch?v=OlqyJHNTBPQ&feature=youtu be_gdata_player
Am gasit acest interviu din intamplare si mi s-a parut foarte interesant.Voi ce parere aveti? Sunteti de acord cu viitoarea noua ORDINE MONDIALA?

13 răspunsuri:
| harciog a răspuns:

Doar pina la 18 ani.

| Woodenpints91 a răspuns:

De ce mi-aş pierde 10 minute din viaţă ca să ascult un impotent cum spune aberaţii în care eu nu cred?

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Acest "impotent" a fost otravit cu Uraniu dupa acest interviu.
Ramane la alegerea ta daca te uiti sau nu.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Puţin îmi pasă cu ce a fost otrăvit. Dacă e mort, părerea lui ar trebui să conteze doar pentru că a fost omorât după ce a spus-o?
Stai tu liniştită, dacă era ceva adevărat nu apărea pe yutube... aveau alţii grijă sa fie secret. Clipurile de genul doar îţi dau falsa impresie că afli adevărul, ca să poată fi mascat ceea ce ar trebui să se ştie.

| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ai si tu dreptatea ta, dar pare sinistru ceea ce spune el. Oricum, in ceea ce priveste tehnologia, nu m-ar mira sa ajungem sa fim condusi de roboti.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Maya2014):

Asta cu "oamenii vor ajunge să fie conduşi de roboţi" este o mare aberaţie. Sau probabil omul va avea impresia că este condus de roboţi, însă în spatele roboţilor sunt tot oameni, care folosesc tehnologia pentru a-şi masca adevaratele interese.
Da, e adevărat, există inteligenţă artificială. Însă, când omul va face roboţi care ar fi capabili să-l conducă, va pune şi nişte chestii care să-i "amintească" robotului că el este doar creatia, situată undeva sub creator. Dacă nu va face asta, înseamnă că omul e prost şi nu a fost precaut, deci merită să fie condus de roboţi. Dar din fericire oamenii proşti nu ajung să construiască roboţi, deci e ok, nu ne vor conduce niciodată.

Răspuns utilizator avertizat
| Maya2014 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ai dreptate.Ai un mod amuzant de a explicahee hee

| Maya2014 a răspuns (pentru SexoasaTha):

laughing nu prea cred

| WhatheWow a răspuns:

Daca tot ne indreptam spre progres si tendinta spre robotizare, de ce sa sarim o etapa si anume aceea de roboti sclavi?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

" Sunteti de acord cu viitoarea noua ORDINE MONDIALA? " - Nu.

| Accero a răspuns:

Ordine mondiala pe naiba... Ordinea mondiala o facem noi prin comportamentul nostru total irational si stupid. Daca am avea mai mult curaj ar fi o adevarata Ordine mondiala...