| NaiNai a întrebat:

Ce parere aveti despre avort?

65 răspunsuri:
| magda a răspuns:

Daca odata ce noi, u te-ai nascut, de ce sa luam sansa unui alt om care poate fi ceva mai bun decat noi de ce sa nu--i aratam lumea de ce sa ii luam dreptul de a visa a spera a castiga de a pierde adica sansa la viata? din punctul meu de vedere avortul este cel mai rau lucru possibil! e ca si cum ai omora pe candva!

| lari mihaela a răspuns:

In situatia in care un copil nu este dorit de ambi parinti si mai ales daca nu sunteti casatoriti este de preferat avotul, dar asta nu inseamana ca este solutia ideala, nici eu nu sunt de acord. Dar sunt multe cazuri

| tatiana a răspuns:

Avort este un proces care intrerupe viata unui om si inrautateste starea sanatatii mamai care avorteaza.Eu personal sunt contra.

| ioana_4843 a răspuns:

NU buna, dar la nevoie buna.

| sqmpikmonik a răspuns:

Parerea mea este sa nu existe asa ceva pentru ca cine face un avort omoara o persoana e o crima