| DenisaNicoletaG a întrebat:

Ce parere aveti despre avort? nerd

37 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Probleme pentru ea si o moarte pentru copil

| Violleta2022 a răspuns:

Ca femeie, este normal sa ai dreptul de a decide daca vrei sa pastrezi sarcina ori nu, indiferent de religie sau stare sociala.
Dar as recomanda educatia sexuala in licee, inca de la cel mai mic an, clasa a IX-a, ca toti copii sa stie ce isneamna daca se joaca de-a sexul, pentru ca isi pot distruge sanatatea si viata, jucandu-se fara protectie sau fara cele mai elementare cunostinte sexuale.

| relian a răspuns:

laughing laughing hai ca esti tare de tot

| Freya1 a răspuns:

Este ok spre spre exemplu ramai insarcinata in urma unui viol sau faci un copil cu malformatii care nu va supravietui sau se va chinui, sau esti o mucoasa fara minte de 13 15 ani care faci copii (stiu ca nu e corect ca trebuie sa isi asume dar spre binele copilului si a viitorului nostru a tuturor mai bine avortul).

| mentholinks a răspuns:

Ar trebui sa fie ilegal. Eu le-as baga la puscarie pe toate care fac avort.

| Nemessys a răspuns:

In unele situatii chiar este necesar. De ce o femeie sa aduca pe lume un copil care nu poate avea grija de el?

| Superior a răspuns (pentru Nemessys):

De ce femeia aia sa primeasca **** in ea sau sa nu foloseasca protectie? happy

| AC4S4 a răspuns:

Avortul inseamna uciderea unei vieti, deci nu am o parere buna despre el. Ca sa opresti avorturile trebuie sa nu se mai ajunga in astfel de situatii (putine avorturi se fac din cauza violurilor).

| drutzix a răspuns:

Un copil nedorit nu ajunge bine deci nu ar trebui sa fie ilegal (pana la urma daca o femeie vrea neaparat sa faca avort face si daca e ilegal).
Am o parere asemanatoare cu DuskTilDawn. Ar trebui modificata legislatia astfel incat sa protejeze si barbatul de copii nedoriti (accidente sau violuri- da, se mai intampla si la barbati).

| drutzix a răspuns:

Ce shitstorm o sa fie la intrebarea asta laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Corpul ei si face ce vrea cu el, totusi nu imi place jmecheria care poate fi la mijloc si ce poate face o femeie cu asta. Fii atenta. Unu si una. Ea ramane insarcinata prin "minune". El vrea copilul, ea nu. Spune ca e corpul ei si face ce vrea cu el, adica avort. Nimeni nu comenteaza nimic. Face avort. Ea isi traieste tineretea si el ramane cu buza umflata. Sa intoarcem putin pagina. Ea vrea copilul, el nu. Toata lumea sare cu gura pe el ca e mare neam-prost si vezi domne fuge de responsabilitati. Plus, ea il obliga pe el ( daca pleaca ) sa plateasca pensie alimentara. Chestia asta nu imi place cand vine vorba de copii. Ea are toata puterea. El? Ciuciu.

| GaZa1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Tre sa fii bărbat sa dai astfel de răspuns tâmpit. Nu am facut niciodată un copil dar nici nu îmi pot imagina suferinta in cele 8-9 luni pana iese creatura aia din tine cu tot cu jumătate din viatminele si energia pe care ar fi trebuit sa o ai. Deci... Mda! Voi, bărbații da-ți la buci putin si gata! Vi se pare ca aveti dreptul la fabrica de copii sau cum? Ati semnat actele de proprietate cumva? Hai sictir cu arfe din astea de poponari nesimțiți...

| anonim_4396 a răspuns (pentru GaZa1994):

Arfe le ai tu in cap pisi. Se vede ca nu ai inteles ce am scris. Hai, fugi si asculta niste manele si scuteste-ma. Oricum capul ala nu te duce la ceva mai bun daca nici nu stii sa intelegi ceea ce scriu. Culmea, un tip mai inteligent ca tine ( Drutzix mai sus ) s-a prins. Vezi ce am facut? Am pus accent pe inteligenta. Cred ca a durut.

| GaZa1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu ti se pare normal ca bărbatul sa isi susțină femia? Chiar si dupa ce pleacă, a lăsat-o cu burta la gură sau daca nu, a lăsat-o cu responsabilități la care trebuia sa ia parte amândoi. Daca e sa luam partea in care ea face ce vrea, tot cu aceeasi părere ca mai devreme. Nu-nteleg care e problema ca femeia e in putere. Cum ziceam: Ea poarta durerea 8-9 luni si din ea iese rahatul ala.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GaZa1994):

Tu esti paralela rau cu planeta asta, fata draga. Serios! Unde am zis eu ca e ceva rau sa il faca pe el sa plateasca? Mai ales daca isi pune palma in fund si pleaca. Stiu destui barbati care sunt "alergici" la prezervative si uite asa fac copii aiurea ( eu sincer i-as castra pe toti ) dar nu e doar vina lor. Sexul se face in 2. Deci are si ea parte de vina. Iti mai spun inca o data, citeste postul meu de mai sus pana il intelegi. Desi ma insel ca esti in stare de asa ceva." Daca e sa luam partea in care ea face ce vrea, tot cu aceeasi părere ca mai devreme." Desigur, esti femeie. E si normal sa preferentiezi genul tau si nu cel opus. Nu ai fi normala daca nu ai face asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de situatie.Sunt de acord cu el, daca tipa a ramas insarcinata in urma unui viol. Daca e prea tanara(minora) sau daca nu-si poate intretine copilul(din considerente financiare)In rest...ar cam trebui sa aiba grija, sa nu ajunga la avort.Sunt rare cazurile in care se intampla un "accident", deci totul tine de atentia/grija ei si a partenerului. Oricum, decat sa se nasca un copil neiubit, nedorit, mai bine avortezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca vina este 100% a femeii, pana la urma ea il lasa sa intre fara prezervativ. Nu sunt de acord cu avortul responsabilitatea nu se iarta.
Am mai vazut cazuri de copii neavortati, si crescuti dupa de un alt parinte, nici acolo nu mi se pare corect. Adica merge la altul si dupa vine la mine sa il cresc eu? super poti sa mergi cu el cu tot...

| August99 a răspuns:

Eu una nu sunt de acord cu el

| Fumiko a răspuns:

Crima,trebuie sa nu ai mila ca sa iti omori propriul copil

| ColdHeart a răspuns:

E okay. Sunt de acord.

| veryhonest a răspuns:

Poate fi o fapta buna, inteleapta.

| Lion56 a răspuns:

Aceeasi parere pe care o am despre orice crima.

| IuliaAna23 a răspuns:

Cel mai oribil lucru posibil. Ce suflet sa ai sa-ti ucizi propriul copil? Crima mai mare nu exista. Chiar daca nu se poate avea grija de el, poate ajunge cineva chiar si la orfelinat. Cine stie cate personalitati ar fi schimbat lumea daca ar fi avut sansa la viata? Plus ca un copil care moare inainte de a fi botezat ajunge in iad din pacate, deci mama care face asa ceva nu are inima.

| anonim_4396 a răspuns (pentru IuliaAna23):

Copilul nici macar nu simte.La orfelinat nu au parte de un tratament prea bun si oricum va simti lipsa parintilor.Pe acelasi principiu, si contraceptia e o crima.

| drutzix a răspuns (pentru IuliaAna23):

rolling on the floor Cum poti spune ca Dumnezeu e bun daca arunca in Iad copii care nu au facut nimic rau?

| IuliaAna23 a răspuns (pentru drutzix):

Au pacatul stramosesc. Asta nu inseamna ca e rau, tot din vina noastra este.

| anonim_4396 a răspuns (pentru drutzix):

"Cum poti spune ca Dumnezeu e bun daca arunca in Iad copii care nu au facut nimic rau?" Nu vezi ca mereu gasesc o scuza pentru "bunul" lor Dumnezeu? E patetic.

| Lion56 a răspuns (pentru IuliaAna23):

Nu mai induce in eroarehappy. Copiii nebotezati nu merg in niciun caz in iad. Botezul la copiii mici e la fel ca o simpla baie, nu are niciun efect. Cat de absurd poate fi cineva sa creada ca un copil merge in iad doar fiindca nu a avut acces la apa "magica"...

| drutzix a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda.

| drutzix a răspuns (pentru IuliaAna23):

Ei nu au mancat din nici un fruct oprit de ce e vina lor? In orice lume normala fiul nu e vinovat de greselile tatalui

| IuliaAna23 a răspuns (pentru drutzix):

Nu am spus ca e vinovat copilul cu ceva. Pedeapsa pe care o primesc parintii pentru fapta lor este suferinta de a sti ca in iad se afla copilul lor, doar ca majoritatea nu constientizeaza asta, din pacate.

| GaZa1994 a răspuns (pentru IuliaAna23):

Chestia aia nu se numeste copil la vremea când e încă in burta si e in posibilitatea de a fii scos de acolo. E un rahat de creatura mâncătoare de energie si vitamine cu care majoritatea vorbesc ca cică înțelege laughing Și apropo! Se duce la gunoi, nu in iad... O seara buna!

| IuliaAna23 a răspuns (pentru GaZa1994):

Rahatul ala de creatura e totusi un suflet care e nedezvoltat inca, așa cum ai fost si tu, dar tot copil rămâne.

| GaZa1994 a răspuns (pentru IuliaAna23):

Dupa ce se naste, nu si înainte. Mai citeste si tu biologie si lasa minciunile alea de la preoti pedofili si hoti...

| drutzix a răspuns (pentru IuliaAna23):

Mai citeste de cateva ori raspunsul tau, poate pricepi ca acel comportament nu e moral. (Sa pedepsesti pe cineva torturand pe altcineva)

| IuliaAna23 a răspuns (pentru drutzix):

Dumnezeu știe mai bine decat noi unde e locul lor si in plus este o zicala: "ce se naște din pisica șoareci mănâncă "

| Baeatul a răspuns:

Nu este Bine sa Avortezi Acesta ar inseamna sa iti Omori Propriul Copil sau Fata Femeia Respectiva nu Are Capacitatea de a Realiza ce Inseamna sa Fie Mama Ea Trebue sa Mearga la Terapie de Pshiolog