| Lady_6501 a întrebat:

Ce parere aveti despre avort?

Răspuns Câştigător
| evelynne a răspuns:

Cele care fac avort nu au inimahappy ele stiu sa se f**a(scuzati de expresie) si apoi omoara o viatahappy! jos cu javrelewinking

9 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Sunt contra!

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In principiu sunt categoric contra avortului, atat din considerente morale cat si legale, in principal din cauza ca, in optica mea, nimeni nu are dreptul sa curme o viata, mai ales una nevinovata. Totusi sunt de acord cu avortul atunci cand copilul s-ar naste cu grave malformatii fizice ori psihice si care nu ar putea fi vindecate la nivelul actual al medicinii, precum si atunci canmd sarcina ori nasterea ar pune in pericol grav viata ori sanatatea femeii. Numai bine!

| EUSIATIT a răspuns:

Daca e vb de chiuretaj e altceva [nu faci un copil asa numai ca s a intimplat [e bine sa ai grija pentru ca sunt destule mijloace de contraceptie]daca e vb de avort e mai rau pentru ca ai o pb

| Mik3 a răspuns:

Cel mai urat care il poate face un om, acel copil care moare prin avort putea fi mai tarziu un geniu happy

| RUMBURAK a răspuns:

Este o crima. ori omori un copil la 5 ani ori la 5 zile este acelasi lucru.stai departe de asfel de fapte.mai tarziu ai sa suferi si nu ai sa stii de ce.

| aliyna a răspuns:

Sunt impotriva avortului categoric, dar, daca un copil s-ar naste cu malformatii si ar chinui toata viata, atunci, doar atunci sunt deacord.Nimeni nu poate lua viata uneii fiinte nevinovate.

| snowflake a răspuns:

Hmm happy. cu riscul de primi injuraturi. tongue

avortul este un subiect f controversat happy. bineinteles ca nici eu nu sunt de acord, avand in vedere ca ar trebui inca de la inceput o bine documentare in ceea ce inseamna sexul si consecintele neprotejarii happy, dar traim in ro! prin urmare, multi dintre tineri, nefacand educatie sexuala in scoli, poate nici de la parinti (de rusine, de a deschide subiectul), se prea poate ca acestia sa nu stie implicatiile inceperii activitatii sexuale. ca sa nu mai pun la socoteala violul!
deci. un tanar neinformat, sau in caz mai rau. nu, nu sunt de acord sa isi strice viitorul. sau mai mult, pe cel al copilului. nu sunt in masura sa judec pe nimeni, insa cred ca mai intai m-as uita mai mult in viitor, decat sa arunc cu pietre in pers respectivawinking happy

| Lady_6501 explică:

Eu v-am intrebat ce parere aveti despre avort pentru ca vroiam sa aud si parerea altora.
Eu nu am facut nici un avort si sunt total impotriva acestui lucru!

Tot mai des am auzit discutandu-se despre acest lucru in ult timp si sunt chiar oripilata.

| Angelina01 a răspuns:

Este lucrul cel mai periculos la o femeie, ai posibilitatea dupa ce ai avut un avort daca te-ai exprimat corect.intelegi ce vreau sa iti spun, sa nu mai poti ramane insarcinata, ai posibilitatea sa faci un chist si mai multe chestii din astea care sunt periculoase. a! era sa uit, avortul este atunci cand ti-l provoci sau cand nu mai poti duce la capat sarcina si o pierzi.chirotajul este atunci cand nu vrei copilul si mai pe romaneste il dai afara.acum nu stiu la ce ai vrut sa te referi dar sper ca sfatul meu sa iti fie de folos