| bluesky a întrebat:

Ce parere aveti despre faza cu 2012 sfarsitul lumii? Credeti?

Răspuns Câştigător
| juniper a răspuns:

Nu va veni sfarsitul lumii.

16 răspunsuri:
| hândel a răspuns:

Cred cu aceiasi tarie precum cred in mos Craciun.winking

| Silvia a răspuns:

S-au pus foarte multe intrebari pe tema asta...Eu nu cred, si nici nu cred ca sunt prea multi care cred in asta.

| emy a răspuns:

Chiar nu stiu. Vom vedea ce va fi.Nu cred ca are rost sa ne gandim de pe acum, sa ne framantam din cauza asta, caci oricum nu se va schimba nimic. Ce trebuie sa se intample, se intampla, indiferent de ceea ce credem sau ne dorim noi.

| cascadorys a răspuns:

Nu.nu are nicio baza.adica nu are nicio baza pentru mine. Daca Biblia nu spune nimic in legatura cu asta inseamna ca nu este asa. Mi se pare o idee cam deplasata, asa cum sunt multe din zilele noastre.fiecare isi da cu presupusul...

| Alex_7297 a răspuns:

Nu vreau să te supăr, dar a mai fost această întrebare de multe ori (dacă nu chiar de 2012 ori).
În fine, nu cred în această teorie.
Sper că ţi-am fost de folos!

Baftă!

| Ally a răspuns:

Ce sa cred? sigur ca nu e adevarat si daca ar veni sfarsitul lumii nu cred ca va veni in anul in care spun astrele si nu cred ca vom fi anuntati., pana la urma ce iti bati capul cu asta orce trebuie sa se intample se intampla chiar daca suntem anuntati chiar daca nu suntem anuntati si daca suntem anuntati ce putem sa facem doar nu putem fugi sau sa ne ascundem asa ca nu cred in asa ceva, cred in Dumnezeu!

| n0matterman a răspuns:

Numai Tatal stie cand va veni aceasta zi.Nici un om, nici un inger, nici macar Fiul nu stie cand va fi aceasta zi.
Probabil in 2012 vor fi cateva schimbari (probabil majore) dar nici vorba de Apocalipsa.

| happy.....withoutyou a răspuns:

Cite milioane de ani are universul? Cite zeci de mii de ani au trait oamenii pe pamint? Cite sute de sfirsituri de lume au fost? Pentru mine deja nu conteaza nimic din ce se spune, pentru ca am invatat ca viata ti se poate sfirsi intr-o clipa, si de un an incoace traiesc ca si in ultima zi! Si iti pot spune ca in fiecare zi lasam ceva bun in urma! Astazi sunt foarte multumita de trecutul meu! dAR in legatura cu filmul 2012, ce sa zic? E CEl mai bun film science fiction facut la PC! Nu l-am privit, dar mi se pare interesant! In plus, am auzit ca nu vom muri, ci doar vom trece in alta dimensiune in carechpurile vom fi mai inteligenti! Iar biblia spune ca doar Domnul stie cind va fi Sfirsitul lumii, ca vor exista multi oameni mincinosi care isi vor asuma prezicerea lor! Cred ca sfirsitul va veni cind ne vom astepta cel mai putin!
Pa, pa!

| r8driver a răspuns:

Nu, nu cred in asa ceva, am mai fost pacaliti o data...cica in 2000 va veni sfirsitul lumi si nu a venit...deci nici acum nu o sa vina.

| Tabii. a răspuns:

Am vazut ca scrie si in noul testament de ioan gura de aur, dar asta depinde numai de Dumnezeu:*tongue

| Me23 Tia a răspuns:

Asta inseamna ca trebuie sa ma grabesc sa ajung designer vestinentar, sa ma mut in new york si sa gasesc the one cu care sa fac o fetita? cam repede...si cum o sa ma casatoresc ca o sa fiu tot minora? offlaughinglaughingrolling on the floor

| kanibala a răspuns:

Nuuuuuuuuuuuu...smugraised eyebrows

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te uiti bine cum se vor alinia nu-i mare filozofie sa-ti dai seama si singur(a) ca se va intimpla ceva dincoo de sfera normalului pentru noi, nu si pentru sistemul solar.Si daca e "ceva"dincolo de normal te poti astepta la ceva de bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca in 2012 voi bea o bere la o terasa. big grin Asadar Nu! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred in sfirsitul lumii