| Slovcehov a întrebat:

Ce parere aveti despre meritocratie?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Din pacate, este o notiune demult uitata la nivele de conducere, mai ales pe nivele administrative.

| CostinAlamariu a răspuns:

Mi se pare o idee utopică. Niciodata oamenii nu vor judeca 100% pe merit, sa fim seriosi, dar nici nu cred că e rău să tindem spre meritocratie. Normal că atunci când cineva va oferi pozitii guvernamentale pe nemerit unor prieteni sau membrii de familie ne vom indigna

| Brizbriz a răspuns:

Vise udehee hee

| oglindasultanului a răspuns:

Fictivitate, tot felul de idei, dar nici una nu prea functioneaza, ci in mod opus din perspectiva unora.

| chuckmanson a răspuns:

E o ficțiune capitalistă vândută pentru a învinovăți persoanele sărace/defavorizate pentru suferința lor. Absolut orice persoana cu creier funcțional și cunoștințe de baza de sociologie știe ca meritocratia e un mit